Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proč to není jako dřív?

  vydáno  •  Vztahy
  Moderní doba mě začíná štvát.

  Luxusní mobily pod stromeček, © Profimedia.cz

  21. století. Hustý a cool. Hlavně, když máš piercing, tetování, motorku, facebook, kabelku za pět tisíc, nejnovější telefon, jsi frajer. Mám pro to výraz nejvyššího pohrdání, který bohužel přes obrazovku neuvidíte.

  Chodím do primy (jako 6.třída) a je mi 11. Jedna holka ze třídy má peněženku za tři tisíce. Do školy nosí vždy aspoň 20 BabyLips a 5 Eosů, stíny a řasenku a chodí zmalovaná, ve značkovém oblečení a všechno to bere jako samozřejmost. A bohužel je taková většina třídy. Jedna holka z bývalé třídy dostává k Vánocům Barbíny. Všichni se jí smáli. Ale proč? Ve 20. století si dvanáctileté holky ještě normálně hrály. Hrály si venku, hrály si doma, na kluky nebylo ani pomyšlení.

  Když s někým chodíte, měli byste to brát vážně. Rozchod může druhého zranit, není žádná vaše hračka, která vás omrzí a vy ji vyhodíte. „Dvanáctkový vztahy“ moc dlouho nevydrží. A tohle samé platí i o přátelství. I když chcete být populární, většinou z toho vyjdou jen povrchní přátelství plná zrad a pomluv šeptaných do uší, jimž byste své největší tajemství chtěli vyzradit nejméně. Proč si hrát na něco, co nejste? Abyste se líbili ostatním? Vždyť je to směšné. Kdyby to tak dělali všichni, byli by učitelé a rodiče už pod zemí. Ze všech těch puberťáků by se zbláznili. Jasně. Pokud je vám 10+, tak už v pubertě jste. Ale zároveň si nemusíte hrát, že jste starší.

  Co třeba sprostá slova? Komu udělají radost, komu pomůžou? To se fakt umíte tak málo ovládat? Nebo jste jen zbabělci, co chtějí být cool? A k čemu vám je hustej mobil, libovej tablet a Mpeg3?

  Ach, já zapomněla. Abyste byli cool. Volat můžete i se stoletou vykopávkou a na nic jiného ho prostě nepotřebujete. Ostatní jsou výmluvy.

  Já vím, že je to těžké. A taky vím, že takoví nejsou všichni. Ale je jich hodně. A to musíte uznat. Chtěla bych žít dřív.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (32)

  Příspěvek z 21. srpna 2018 v 8:46.
  konemy v něm napsala:

  MartinVo: Tenhle článek je více než dva roky starý, moje názory už se opravdu hodně změnily, dneska bych tohle nenapsala, tak to prosím ber s nadhledem. :-D

  Příspěvek z 20. srpna 2018 ve 12:45.
  MartinVo v něm napsal:

  My jsme měli vždycky teda ve třídě lidi normální. Nevidíš to tak nějak moc černě? Pokud má někdo peněženku za 3 tisíce, tak mu ji teda nezávidím. Ale nevěděl bych za kolik ji má, mě nikdo cenovky od dárků nikdy neukazoval:-D Jinak počítám že va vaší třídě ji asi ten člověk dostal. Má ji snad vyhodit?:-)
  No tak mají telefony. Neřeším. U nás populární kluk nebyl falešný. Proč bych to tak měl brát u lidí co jsou populární. U nás třeba ten kluk ostatní doučoval matiku. Mě taky. Byl fajn. Není v tom tak taky nějaká ta závist? Někoho máme rádi, někdo nám povahou nesedne. Ale teda nenapadlo by mě kritizovat za kolik má kdo věci nebo tvrdit že jsou populární falešný. Někdo možná jo. Ale ty vidíš všechno černě, ne? Nebo celá třída je falešná, divná, jen ty jsi ok?

  Příspěvek z 18. srpna 2018 v 15:10.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Naprostý souhlas!