Alíkovina

Proč u nás kouří tolik dětí?

vydáno  •  Volný čas venku
Postávají v bezpečné vzdálenosti od školy a hulí jako nezřízení. Při tom pohledu mě zamrazilo a začala jsem zjištovat proč. Jaké uspokojení jim dává cigareta? Kvůli komu nebo čemu začali s tímto nezdravým zlozvykem?

dítě, kouření, cigareta, © Profimedia.cz

Vlastně mě zarazila fotografie na stránce spolužáků v 5. třídě: několik dětí si vyrobilo z papíru dokonalé makety cigaret a vyfotily se o přestávce, se širokým úsměvem a držíce se za ramena. Je to jenom hra, nebo to je mnohem vážnější? Touží opravdu tyto děti po cigaretě a při první příležitosti po ní sáhnou?

Doktoři vyzývají k neprodlenému řešení narůstající epidemie dětského kuřáctví. "Kouření lze právem považovat za největší epidemii současného lidstva." Devět z deseti nových kuřáků najde tabákový průmysl mezi dětmi, nejčastěji ve věku 9-12 let. V naší zemi do závislosti na tabákových výrobcích každý den vstoupí nejméně 107 dětí, na kouření je jich závislých minimálně 800 tisíc!

Vizitka autorky článku na Alíkovi CEJPKY

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (92)

Příspěvek z 29. července 2009 v 11:48.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na bavic112:

Nemusje si zkazit život jak kdo si zkazí život.

Příspěvek z 29. července 2009 v 11:47.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na 19bmx:

Podle mě ona si to vymyslela a já jsme veděla co je to cigareta ve 7 letech takže to ,už hodně dlouho vim a nevěřim jí ,že kouří od rána do večera no a klidně se může dožít i 70 co vy víte.

Příspěvek z 24. července 2009 v 19:40.
Drsnaholka v něm napsal:

Drsnaholka

Já nikdy nekouřila takže nevím jak to chutna!!24