Alíkovina

Proč zrovna já?

vydáno  •  Co nového u mě!
Tak by se dalo v jediné větě shrnout to, co jste mi napsali po té, když se vám po přihlášení objevila informace, že máte přezdívku podobnou přezdívkám jiných kamarádů. Doteď to nevadilo? A teď to vadí? Já tu byl dřív, tak proč si ji mám měnit? A proč už nemohou být v přezdívkách čtverečky a další znaky? Dotazů bylo hodně, aspoň na část jich zkusím odpovědět. Moc a moc děkuji těm, kteří mou žádost pochopili a přezdívku si změnili. Vím, že to pro vás není lehká situace, ale tohle všechno děláme pro to, aby Alík fungoval lépe.

Tomu, koho se nutnost změny vizitky týká, se po přihlášení na Alíka objevuje text: Alík zjistil, že tvoje přezdívka je velmi podobná přezdívce jiných kamarádů. Je potřeba, aby sis zvolil jinou přezdívku. Přezdívku si změn co nejdříve, jinak ti hrozí, že tvůj přístup na Alíka bude zrušen.

Alík stále roste

Když se vám narodí štěně ovčáckého psa, máte představu, jak obvykle bývá tahle rasa veliká. Stejně, jako když si pořídíte čivavu nebo dalmatina. Jenže co když si někdo vymyslí psa jako dětský internet? Před sedmi lety, kdy Alík vznikal, si jen málokdo dovedl představit, jak vyroste. Budou mít lidé (a tedy i děti) dost počítačů a možnost rychlého a levného připojení na internet? Přesnou odpověď neznal nikdo. Sami víte, že připojení je stále rychlejší a zároveň i levnější. Mnoho z vás má přístup na internet doma nebo ve škole či knihovně. A tomu se musí Alík přizpůsobit. Přece nemůže jednoho dne sdělit nějakému Jirkovi, že už má kamarádů tak akorát dost a žádného jiného už nemůže přidat!

Jak ochránit Alíka před nevychovanci?

Jak roste internet, vyvíjí se také možnosti programů pro tvorbu internetových stránek. Pokud na Alíka chodí mnohonásobně víc kamarádů než v jeho počátku, je třeba myslet na to, aby vše v takovém množství fungovalo skutečně spolehlivě. Sami moc dobře víte, jak je nepříjemné, že v klubovně se pohybují každou chvíli nějací nevychovanci. Správci se snaží vše ohlídat, ale současný systém jim řadu věcí neumožňuje dělat efektivně, tj. tak, aby neztráceli zbytečně mnoho času a energie třeba tím, že dva řeší stejný problém. Proto ve spolupráci s programátory připravuji řešení, které by mělo právě správcům hodně pomoci v jejich práci.

Důležitým krokem pro tyto změny je právě jednoznačné pojmenování uživatelů Alíka. Tedy už nebude možné, aby tu byl Alík, ALÍK, AlÍK atd. Podobně i u vašich přezdívek. Prostě přezdívky, které se liší jen velikostí písmen už na Alíkovi nemohou být. Nově už nejde zakládat přezdívky s množstvím všelijakých znaků. Ti, kteří je založili již dřív, jsou vyzváni ke změně.

Tři otázky z poradny Alík – dotazy k fungování webu

V poradně jsem vybral tři dotazy, které jste mi v souvislosti se změnou přezdívek nejčastěji pokládali a uvádím tady i odpovědi. Věřím, že i další z vás v nich najdou odpověď na své otázky.

miška1995 - ahoj alíčku nevěděla jsem na ko ho jinýho bych se měla obrátit mě si napsal že si musím změnit přezdívku protože jí ma někdo podobnou jinak mi bude odmítnut vstup na alíka(spíš na mojí vizitku).da se stim něco dělat protože ja si nechci změnit přezdívku.moc tě prosím odepiš a prosím rychle.je to opravdu duležite tak tě prosím ja chapu že ti píše mnoho dětí a že některe dotazy jsou duležite ale prosím te udělej si chvilku na ten můj moc a ti dopředu děkuju a doufam že si na můj dotaz najdeš chvilku kdyžtak mam eimal markvartova10@seznam.cz ještě jednou děkuju a přeju ti hezké prazdniny.pa tvoje miška1995.dík aještě rě prosím zařat to do vizitky ano?dekuju.

Ahoj, miško1995. Omlouvám se, že jsem odpověď zařadil do jiné rubriky. Problém, o kterém píšeš, se netýká ani tak vizitky, jako především Tvé přezdívky na Alíkovi. Doufám, že tady mou odpověď najdeš také. A teď k věci. Uvádíš, že máš přezdívku miška1995. Jenže na Alíkovi je též uživatelka Miška1995. Jak vidíš, všechno "skoro" stejné. Některé programy malá a velká písmena nerozlišují, navíc někteří uživatelé Alíka se vydávají za jiné právě díky tomu, že si udělají podobnou přezdívku.

Zkus si třeba svou přezdívku upravit tak, aby Ti její základ zůstal, ale přesto jsi byla ta jediná miška na Alíkovi. Přidáním nějakého čísla či písmenka by se Ti to mohlo podařit. A nebo zkus vyčkat, třeba si tu přezdívku změní ten druhý žuvatel. Alík

_DONA_ - ahoj tady nynější _DONA_ . píšu ti proto, protože bych ráda věděla, proč jsem si musela změnit přezdívku. vím že to jméno má spousta dětí ale podívej se na jméno html všem, html tady, html, apod. nechápu to!!!! a vůbec se mi to nelíbí. rozzlobená _ANDY_

Milá uživatelko _DONA_. Veliké díky, že jsi byla tak hodná a byť ses jako _ANDY_ rozlobila, změnila sis přezdívku. Rád bych, aby Alík byl co nejpřehlednější a nedocházelo k tomu, že se jeden uživatel tváří jako druhý. A to se právě u těch přezdívek, která se lišila jen malými a velkými písmeny, stávalo. V Tvém případě existuje ještě přezdívka _Andy_. Díky za pochopení Tvůj (a všech dalších) kamarádů Alík

***!Kiss!*** - Ahojík Alíku, píšu ti protože tě chci o něco poprosit. Jsem tu přihlášená asi 3 roky a hodně moc se toho tady změnilo, ale protože se mi tvůj server moc líbí ráda se sem pořád vracím. Akorád v těch změnách bylo i to ,že když se chce přihlásit nový návštěvník nesmí použít diarektiku jako jsou hvězdičky a tak podobně a ten samý problém mám i já když chci změnit heslo.... nepustí mě to dál kůli těm hvězičkám ve jméně a proto tě moc prosím jestli by nebylo nějak možné aby se diarektika dala používat. Jestli ne tak to pochopím, ale dyžtak mi to prosím odepiš, předem ti děkuji!!!

Milá ***!Kiss!***, jsem moc rád, že se Ti na mých stránkách líbí. Hodně jsem se radil s pány programátory, přemýšlel, jak to udělat, aby vše na Alíkovi fungovalo co nejlépe a nejrychleji. Navíc se ukazuje se, že právě všelijaké znaky ve jméně často přivádějí uživatele v omyl (spletou si, kdo je pod kterou přezdívkou schovaný, nedovedou si zapamatovat, zda jejich kamarád má ve jméně čtverečky, hvězdičky nebo jiné znaky a kolik, navíc se najdou i tací, kteří zneužijí nepozornosti ostatních a vytvoří si přezdívku velmi podobnou nějaké již používané). Proto jsme se rozhodli, že přistoupíme k omezení možností pře zakládání nových či úpravách starých přezdívek. Bude možné zakládat pouze přezdívky z písmen abecedy, tj. A - Ž, číslic 0 - 9 a pomlčku "-" nebo podtržítko "_". Děkuji za pochopení. Tvůj (a všech dalších) Alík

Diakritická znaménka jsou háčky a čárky a ty bude nadále možné na Alíkovi v rozsahu české abecedy používat.

Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!