Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pročpak kopírujete?

  vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
  Když jsem si přečetla článek o kopírování v Alíkovinách, moc potěšená jsem z toho nebyla. Pročpak kopírujete jiné články, dáváte je do Alíkovin a považujete je za své?

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Je sice pěkné, že chcete přispět článkem do Alíkovin, ale moc vám nepomůže kopírování. Víte, jak to dělám já? Když chci psát třeba o medvědech, nejdřív si sepíšu, co o nich všechno vím. Když se mi zdá, že mám informací málo, podívám se třeba do encyklopedie, nebo si přečtu článek. NEOPISUJI ho a snažím se zapamatovat si co nejvíc informací. Informace sepíši znovu a snažím se je dostat do svých VLASTNÍCH vět.

  Za chvíli z toho vznikne MŮJ VLASTNÍ ČLÁNEK, KTERÝ JSEM NIKDE NEOPSALA ANI NEZKOPÍROVALA. Tak takhle to dělám já. Když kopírujete články, většinou si je ani nepřečtete a tím pádem vlastně vůbec netušíte, o čem píšete. Takže nic zajímavého. Já si myslím, že ti, co kopírují články, si akorát chtějí připsat bodíky. Jinak je jim to úplně jedno. Možná se také chtějí dostat do Alíkovin, aby o nich každý, kdo se přihlásí na Alíka, věděl.

  Ale Alíkoviny, a hlavně Alík, není zvědavý na zkopírované či opsané články. Alíku, já bych za každý opsaný nebo zkopírovaný článek odečetla až 500 bodíků. Za článek zkopírovaný jen zčásti, ale s vlastními slovy, bych odečetla 250 bodíků. A článek, který je napsán podle internetu nebo knihy, ale je uveden do vlastních vět s vlastními slovy, bych odečetla 50 bodíků.

  To je moje vlastní úvaha o kopírování a opisování článků.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Marťa711

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 18. března 2019 ve 21:44.
  lékařský v něm napsal:

  tomato: To se pleteš 8-o. Ti co to píšou opravdu poctivě chtějí aby byl jejich článek zvěřejněn a na kačkách jim nezáleží.

  Možná ta druhá skupina lidí to dělá jen pro kačky.

  Mimochodem autorka článku napsala jak to dělá ale nakonci napsala že by za to odečetla 50 bodíků. Celkem na nic návrh. :-)

  Příspěvek z 17. března 2019 ve 20:00.
  tomato v něm napsal:

  Hej nepovídej8-o. Ty články se píšou pro to, aby dostal kačky!!!:-o

  Příspěvek z 17. března 2019 v 17:49.
  maggiesimspons v něm napsala:

  mě připadá,že ti co kopírují články, tak chcou dostat asi hodně kaček.