Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Projezdím celou Prahu

  vydáno  •  Volný čas venku
  V Praze jsem byla zatím čtyřikrát. Na soutěži s aerobikem, to jsem byla zavřená v hale, a pak na koncertě skupiny Roxette, to jsem byla jen na Karlově mostě. Potřetí jsme se do Prahy vydali se školou na tři dny.

  Karlův most., © iDNES.cz

  Řeknu vám, lepší hotel než ten, co nám vybrala naše super učitelka, nenajdete. Jmenoval se Little Quarter a byl na Nerudově ulici, takže v centru. Levný, krásné pokoje a všude to máte blízko.

  Pokud pojedete do našeho krásného hlavního města, rozhodně si zajděte do zrcadlového sálu. Vstupné jen 30 Kč a bezva zážitek.Také jsme se stavili na Petříně. Komu není dobře ve výškách, doporučuji tam nechodit.

  Pro mě i moje kámošky bylo dost udivující, že v hlavním městě České republiky jsme za celou tu dobu slyšely česky promluvit jen dva lidi. Bylo tu snad víc turistů než domácích.

  Dokonce jsme viděli dvoje svatební focení. Prošli jsme se po Karlově mostě, tam se vyfotilo nejvíc snímků asi tak 300. Prochodili jsme toho opravdu hodně. Pluli jsme lodí po Vltavě a šli na prohlídku Pražského hradu.

  Na konci tohoto třídenního výletu jsme byli opravdu unavení, ale tato únava nás přešla zase ve vlaku.

  Když jsme se z Prahy vrátili, strávila jsem pouze dvě noci doma a pak vyrazila. Kam? Do Prahy. Tentokrát na koncert mé nejoblíbenější zpěvačky: Lady Gaga! Jely jsme tam s mamkou a ségrou. Máme v Praze kamarády, takže jsme tam zůstaly tři dny.

  Já jsem si znovu prošla Václavské náměstí. Nevadilo mi, že jsme šli zase jinými uličkami. Zase jsem viděla Staroměstský orloj a prošli jsme se po Staroměstském náměstí. Staromák byl super, byla tam spousta těch „týpků“, kteří předstírali, že jsou sochy, roboti, dělali různé náramky, náhrdelníky, ukazovali nám papoušky nebo jen zpívali, ale jak krásně!

  Bylo to bezva, doporučuji. Za 14 dní mě čeká další výlet do tohoto města, tentokrát z jiného  pohledu. Doufám, protože jít potřetí na Václavské náměstí nebo na Karlův most... Ale i kdyby, zase tam zažiji něco nového.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. února 2015 ve 21:50.
  Kokikolka v něm napsala:

  Praha

  Já v Praze bydlím, takže... Ale ne, je to opravdu moc hezké město. Je fajn, že se tu lidem líbí.

  Příspěvek z 26. února 2015 v 15:15.
  klokanmarketa v něm napsala:

  to se vám muselo prodražit

  1 noc v tom hotelu stojí cca. 1000 :*