Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Proměna Zrzka v Ohnivého měsíce

  vydáno  •  Knihy

  Jak moc se Zrzek během první série změnil? Zde je stručné shrnutí knižní série Kočičí válečníci od Erin Hunterové.
  (spoilery)

  Zrzek//Ohnivý Měsíc , © Evženka_WarriorCats

  Vzhůru do divočiny

  Malý Kocourek Zrzek každý den sní, že odejde ze svého domova od dvojnožců a bude žít v lese jako silní a ušlechtilí kočičí válečníci. Jeho kamarád Čmouha se ho snaží zadržet a domluvit mu, aby zůstal s ním. Zrzek neposlechne, přeskočí plot a odejde do lesa. Tam na něj však zaútočí kocourek Šedivák, mladý kočičí válečník. Zrzek je sice pouze domácí mazlíček, ale i tak se Šedivákovi ubrání.

  Vtom však na místo přijde Modrá hvězda a Lev, Hvězda Zrzkovi nabízí, aby se stal členem Hromového klanu. Zrzek se vrací domů a přemýšlí nad Hvězdinou nabídkou, druhý den se opět sejde se Hvězdou a Lvem na onom místě a všichni odcházejí do tábora Hromového klanu. V táboře se Zrzek porve s Dlouhým, kocourem, který namítal, že mazlíček nepatří do lesa, a Zrzek mu nasekne ucho. Taky dostane nové jméno: Ohnivous.

  O chvíli později přitáhne Dráp mrtvého Rudocha a tvrdí, že byl zavražděn Dubasem, bojovníkem z Říčního klanu. Když jdou Ohnivous a Šedivák spát, potkají Havrana, malého černého kocourka, a ten popře cokoliv, co Dráp řekl, a že prý bylo všechno opačně. Jednoho dne potká Ohnivous starou kočku Žlutozubku, původně ze Stínového klanu. Ohnivous ji odvede do tábora, ale za trest se o ni pak musí starat.

  O pár úplňků později je zabita léčitelka Tečka a hlavním podezřelým se stává Žlutozubka, která posléze uteče. Když ji jdou Ohnivous s Šedivákem hledat, nejprve odvedou Havrana pryč z tábora, protože byl v nebezpečí, a pak ji najdou na hranici se Stínovým klanem. Když vyženou Zlého velitele Stínového klanu, ostatní kočky z klanu jim děkují.

  Oheň a Led

  Na tábor Hromových zaútočily toulavé kočky v čele se Zlomeným, bývalým velitelem Stínového klanu. Během bitvy zemře Lev. Dráp se stane zástupcem Modré hvězdy. Ohnivous a Šedivák jsou povýšeni na válečníky a dostanou nová jména: Ohnivé srdce a Šedý pruh. Oba dva také dostanou učedníky, aby je naučili se bít. Ohnivé srdce dostane kočičku jménem Popeluška a Šedý pruh kocourka Kapradíka. Oba kamarádi dostali za úkol přivést zpět Větrný klan, který byl ze svého území vyhnán.

  O mnoho úplňků později Dráp pozve Modrou hvězdu, aby se s ním setkala u Hromové stezky (silnice), ale Modrá hvězda je nemocná, a tak místo ní jde Popeluška. Ukáže se, že to je past, a Popelušku srazí příšera (auto), naštěstí neumře, ale poraní si nohu, a už je jasné, že z ní nikdy válečnice nebude. Velmi dlouhou dobu stráví se Žlutozubkou, která se mezitím stala léčitelkou. Spřátelily se a Popeluška se stala její učednicí. Ohnivous také přinese do klanu nové kotě, Mraka.

  Les plný tajemství

  Šedý pruh se seznámí s říční kočkou Stříbrnkou a později se do ní zamiluje, ona mu jeho lásku opětuje. Ohnivé srdce se snaží jejich vztah ukončit, protože ví, že by přinesl mnoho potíží, když by se odhalil. Šedý pruh a Ohnivé srdce jdou za Havranem na farmu, zeptat se na podrobnosti Drápovy vraždy, protože on je jediný svědek. Ohnivous také využije Pruhovy známosti a vyslechne říční kočku, která řekne, že Dubas nebyl zavražděn Drápem, ale spadla na něj skála, takže Drápovo tvrzení je jedna velká lež, ale Ohnivé srdce a Šedý pruh jsou jediní, co ho podezřívají.

  O pár úplňků později Stříbrnka umře, při porodu Pruhových koťata, Pruh je pak velice zdrcený. Když Mrak ucítí pach toulavých koček, běží varovat Ohnivouse. Velitel těchto koček je nečekaně Dráp. Ohnivous přišel právě včas, aby zabránil vraždě Modré hvězdy. Nakonec Ohnivous odhalí Drápovy temné plány a Modrá hvězda vyžene Drápa z lesa.

  Bouře přichází

  Modrá hvězda je z Drápovy zrady psychicky na dně a Ohnivous je zvolen jako zástupce. Také se zde objeví Drápův syn Ostružínek. Ostružínek neví, kdo je jeho otec, ví pouze, že to je velmi silný bojovník. Do tábora Hromových přijdou dvě velmi nemocné Stínové kočky a prosí Hromové válečníky, aby jim věnovali léčivé byliny. Modrá hvězda je vyžene, ale Popeluška je hodná a potají je vyléčí. Když je jdou Bouřka a Ohnivous odvézt, potkají na Hromové stezce (silnici) Drápa, který na ně zaútočí, Flíčka nakonec srazí příšera (auto).

  Jednoho dne začne v lese hořet a všichni rychle běží k řece. Dvě starší kočky umřou. Když se Ohnivous vrací do ohně, aby zachránil Ostružínka, Žlutozubka je pořád ještě v táboře. Když se po požáru Ohnivous vrátí do tábora, hned běží do Žlutozubčiny nory, tam ji najde, ale už mu umírá před očima. Dráp a někteří jeho poskokové se přidají do Stínového klanu a Dráp se stane velitelem.

  Nebezpečná stezka

  V lese se volně pohybuje smečka psů a všechny kočky jsou vystrašené. Psi kradou Hromovému klanu potravu, avšak Modrá hvězda si myslí, že potravu krade Větrný klan, a tak málem dojde na bitvu. Ohnivous jedná za zády své velitelky a snaží se mezi klany opět nastolit mír. Když se Rychlík a Jasněnka nestanou válečníky, rozhodnou se, že budou jednat na vlastní pěst a najdou toho, kdo jim krade potravu. Smečka psů je však silnější a Rychlík zemře. Jeho kamarádka Jasněnka přežije, ale má velmi zjizvený obličej, proto dostane jméno Beztvář.

  Ohnivous zjistí, že Dráp udělal z kořisti stezku, která vede až do tábora, takže celý klan prchá a schovává se na stromě. Několik koček však zůstane, protože mají odkládat psy do propasti. Když se Ohnivousovi začnou hatit plány a psi ho málem zabijí, tak se na místě objeví Modrá hvězda, která se obětuje za svůj klan, společně s několika psy padá do rokle a Ohnivous se stává velitelem celého klanu a dostane jméno Ohnivý měsíc.

  Nejtemnější hodina

  Říční a Stínový klan se spojí a vznikne nový a velmi silný Tygří klan. Dráp se zeptá Ohnivouse, zda se přidá, ten však odmítne. Dráp vyhrožuje, že pokud se všichni nepřidají do Tygřího klanu, tak je zabije, proto přivede do lesa velmi silný Krvavý klan a doufá, že mu pomůže zničit Hromový a Větrný klan. Avšak všechno se zvrtne a velitel Krvavého klanu Postrach zabije Drápa na jednu ránu.

  Zbývajícím klanům dává 3 dny na to, aby odešli, jinak je zabije. Všechny 4 klany se sjednotí do Lvího klanu. Při bitvě Postrach ubere Ohnivému jeden život, ale Ohnivý mu to vrátí a zabije ho navždy. Postrach je mrtvý a zbytek jeho prohnilého klanu běží pryč. Všechny klany se pak rozdělí a jdou do svých táborů.

  Konec 1. série.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 11. října v 7:21.
  AnimalAxolotlMiky v něm napsala:

  Kubiku spoilery znamenají, že jestli si tohle všechno z knihy nečetl tak to nemůžeš číst. ;-)

  Příspěvek z 16. srpna 2020 v 10:22.
  konemy v něm napsala:

  Kubík111: Nejspíš ano, autorka tím varuje před vyzrazením zápletky.

  Příspěvek z 16. srpna 2020 v 8:11.
  Kubik111 v něm napsal:

  hezký článek, jen nevím, co tam dělá v popisku článku slovo (spoilery) ?To tam má být nebo co?:-D