Alíkovina

Propadl jsem vlakům

vydáno  •  Volný čas doma · Čtenáři píší Alíkoviny · Sběratelství · Věda a technika
Také něco rádi sbíráte? U mě to začalo první jízdou s babičkou a dědou, když mi bylo asi šest. Udělali jsme si výlet vlakem. Tehdy jsem jim propadl. Často jsem chodil okukovat, jaký vlak k nám přijel. Nákladní, osobák... moc jich za den nebylo, protože bydlíme v malém městě.

Výstava Hračky naší Kačky, Národní muzeum , © Radkaa

Naši si toho brzy všimli a dali mi pod stromeček encyklopedii vlaků. Vydržel jsem v ní listovat celý týden, než skončily prázdniny a zase se muselo do školy. Se svou sbírkou jsem začal pozvolna. Začal jsem si schovávat vše, co mělo jakoukoliv spojitost s vlakem, drahami a tak. Nejdřív to byly jízdenky, loga Českých drah, samolepky, můj první kapesní jízdní řád.

Později jsem si šetřil každou korunu, co jsem dostal na zmrzku, a koupil si první skutečný model lokomotivy. Svou trofej jsem tehdy hned každému s nadšením ukazoval. Asi si hodně lidí myslelo, že jsem cvok, ale bylo mi to jedno. Pořád lepší než marnit čas posedáváním u počítače a tlacháním o blbostech.

Teď už mám celkem slušnou sbírku, kterou mi pomáhá rozšiřovat i taťka. Jenom mamka občas hudruje, že mi pod tím prach utírat nebude, ať si to uklízím sám. I to jsem se naučil a docela mě to baví a rád si znova prohlížím každý kousek ve své sbírce. Mám s nimi spojené vzpomínky na dědu s babičkou a naši první cestu vlakem, ale i mnohé jiné.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 31. ledna 2012 v 15:17.
Pralinka2 v něm napsal:

Vlaky jsou skvělé

Vlaky jsou bezva, že?

Příspěvek z 21. ledna 2012 ve 21:01.
bakterieX v něm napsala:

:DD

Myslím, že autor článku by si mohl plácnout s naším učitelem němčiny :DD

Příspěvek z 15. ledna 2012 ve 20:55.
anička999 v něm napsala:

AHOJ

Vlaky jsou hezký, ale mě se nelíbí. :-D2521:-D16212225