Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Průvodce extrémními sporty a aktivitami

  vydáno  •  Filmy · Mediální partner
  V novém filmu The Amazing Spider-Man 2 se Peter Parker coby Spider-Man 2 setkává s celou řadou superpadouchů, kteří tomuto bojovníkovi se zločinem nedají ani na okamžik vydechnout - a to dokonce ani ve vzduchu! Inspirujte se jeho tréninkem.

  The Amazing Spider-Man 2, © Falcon

  Průvodce extrémními sporty a aktivitami

  Průvodce extrémními sporty a aktivitami

  Horolezectví

  Horolezectví je sport, při kterém trénuješ tělo i duši. Kvalitní trasa dokáže prověřit sportovcovu vytrvalost, sílu i rovnováhu, a současně vyžaduje maximální soustředěnost a duševní vyrovnanost. jedná se o skvělý trénink pro lezení po stěnách a domech tak jako Spidey.

  Skateboarding

  Skateboarding se zrodil mezi surfery v šedesátých letech, aby se z něj následně stal svébytný akšní a rekreační sport. Než začaly být budovány skateboardové parky, scházeli se jezdci na prknech u vypuštěných bazénů a nádrží, čímž posilovali rebelskou image skateboardingu. Dnes je skateboarding populárnější než kdy dříve a je nedílnou součástí soutěží v extrémních sportech, jakými jsou například X-Games. Současně se jedná o jeden z nejoblíbenějších způsobů cestování Petera Parkera.

  Parašutismus

  Parašutismus je extrémním akčním sportem, spočívající v tom, že parašutista vyskočí z letícího letadla a následně se snáší k zemi volným pádem, aby posléze svůj pád zbrzdil pomocí padáku. Celá řada lidí uskuteční první seskok za pomoci zkušeného instruktora - často ve formě tandemového seskoku. Parašutismus je jak rekreační aktivitou, tak i soutěžním sportem, je využíván také armádou. Vyzkoušejte si adrenalinový zážitek z volného pádu a volnost, kterou zná i Spider-Man.

  Parkour, Free Running

  Parkour je tradiční metodou pohybu, kdy sportovec překonává překážky, aby se z bodu A dostal do bodu B tím nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem. Své okolí sportovec překonává například pomocí běhu, šplhání, skoků, vymrštění se či kotoulů. Free running, který se parkouru ve své podstatě podobá, je tvořivější a agresivnější a často zahrnuje pro větší efekt také akrobatické prvky, otočky a přemety. Parkour a free running jsou diciplíny praktikované mnoha kaskadéry a jejich prvky se objevují v celé řadě videoher, televizních reklam a celovečerních filmů (včetně filmu  The Amazing Spider-Man 2)

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!