Alíkovina

První česká knížka s pohyblivými ilustracemi

vydáno  •  Knihy
Pufík z Pohádkové Lhoty je první kniha u nás, ve které pomocí smartphonu s aplikací ožívají ilustrace. Vy tak můžete skrz ilustrace vstupovat do děje pohádky a s Pufíkem si hrát.

Knížka Pufík z Pohádkové lhoty a Puffy, © Albatros Media a JirasGames

Knížku pro vás napsal Igor Mandík. Příběhy jsou vtipné, využívají slovní komiku, kterou malé děti dokážou ocenit. Knihu doprovodila půvabnými ilustracemi Čechokanaďanka Alice Sinkner, která se v zámoří věnuje animované tvorbě.

Igor Mandík je navíc spoluautorem plyšáka Pufíka. Ten ožívá po vložení smartphonu a spuštění aplikace. Plyšák umí dětem vyprávět některé pohádky z knihy Pufík z Pohádkové Lhoty a děti s ním můžou hrát i spousty her, ať už zábavných či vzdělávacích. Má v zásobě různorodé hlášky a komentáře a to, co neumí, ho mohou děti nebo jejich rodiče naučit.

A jak to vlastně funguje?

 

Aplikace „Pufik“ je zdarma ke stažení na App Store a Android Market. Plyšák Puffy není součástí knihy a k jeho oživení je třeba aplikace Puffy.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!