Alíkovina

První domácí mazlíček

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Chtěli byste nějaké domácí zvířátko? Zkusím vám poradit, jaké je pro začátek to nejlepší.

Pexeso Mazlíčci, příloha Mladé fronty DNES 8. listopadu 2013, líc, © Mafra

Pro začátek jsou vhodná zvířátka, která nejsou příliš náročná, například rybičky, želvy a křečci. To jsou zvířátka, která nevyžadují moc velkou pozornost. Kdybyste si na začátku koupili pejska, tak by byl určitě náročnější jak časově, tak i peněžitě. Taky je možné, že byste se o něj nezvládali postarat tak, jak by si to zasloužil a byl by potom smutný. Když si na začátku pořídíte zvíře, o které je jednodušší se starat a opravdu to budete zvládat, tak teprve pak bych kupovala zvíře, které vyžaduje větší pozornost.

I jednoduchá zvířata samozřejmě potřebují péči a lásku. Třeba takový křeček. Musíte mu vyměňovat piliny, dávat mu čistou vodu, nakrmit ho a někdy mu také dopřát nějaké pamlsky.

Doufám, že až se rozhodnete pořídit si zvíře, tak začněte nejprve od těch méně náročných, a že se nejprve zeptáte rodičů, jestli si ho můžete koupit.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 13. prosince 2014 v 17:55.
Adelkis v něm napsala:

Reakce na konemy:

Určitě souhlasím, rybičky nejsou tak nenáročné, jak se zdá. Údržba akvária se nezdá...

Příspěvek z 30. října 2014 v 9:29.
Mollýsek v něm napsala:

Mollýsek

Já jsem jako první začala s morčátkem. Sice křeček není tak náročný jako třeba pes,ale taky se potřebuje velikou péči. A rybičky jsou taky docela těžké na péči. Já jsem měla bettu bojovnici která potřebovala měnit čistou vodu každý týden. A není úplně nejlehčí tu rybu vylovit aby se jí nic nestalo=) Jinak máš hezký článek to jo... Souhlasím s tebou. 21212121212121212121

Příspěvek z 19. října 2014 v 9:48.
konemy v něm napsala:

Rybičky?To těžko!

Rybičky určitě jako první domácí mazlíček ne. Akvárium je na péči velice náročné!