Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  První letošní sníh - splašil se sv. Martinovi kůň?

  vydáno  •  Počasí · Zima
  V pátek 9. října v úterý začalo u nás od 16:00 odpoledne sněžit a to celkem hustě! Moje ségra, která miluje sníh, ta tu skákala, div si nohu nezlomila. Já sem měl ovšem také radost, ale říká se, že když příjde zima moc brzy, hned také skončí. A to já nechci.

  První sníh si v Churáňově na Prachaticku užíval čtyřletý Pavel Ptáček se starší sestrou Martinou. (13. října 2009), © MAFRA

  Někdo má rád léto, někdo jaro, někdo podzim a někdo zimu... Já se tedy přikláním k zimě.

  A jak ta letošní zima začala? Ráno jsem se vzbudil, a pořád a pořád jenom pršelo. Ale když jsem přišel domů, viděl jsem z okna, že padá něco bílého. Myslel jsem si že jsou to kroupy, ale koukl sem se z okna, a myslel jsem že mi vypadnou oči. Nic takového jsem vůbec nečekal, a moje ségra ta jenom v tričku a slabých teplákách vyběhla ven a nemohly jsme ji dostat domů.

  U sněžení bylo u nás právě 1,2 supňů C... a stále chladlo, a chladlo. Ale sníh se nedržel, protože bylo všechno mokré a nebylo nic zmrzlého... ale opravdu mně zaskočilo že zrovna u nás a takhle brzy!

  Konec konců bydlíme jenom 375 metrů nad mořem! A to je nevídané, že tak brzy přišel sníh.

   Jako sv. Matrin, přijel na bílém koni na Velké náměstí náměstek primátora Martin Soukup.

  Počasí tahoto roku je velmi zvláštní

  Jak je možné, že tento rok je tak ošklivé počasí? Minulý týden jsem chodila do školy ve tříčtvrťákách v tričku a v mikině. Dnes jsem si na sebe vzala triko, mikinu, džíny a teplou bundu, kterou normálně nosím v listopadu. Jsou to neuvěřitelné změny počasí. Před chvílí u nás venku pršelo a padaly malé kroupy a právě teď když se kouknu z okna tak je modré nebe a sem tam je bílý mráček. Je to velmi zvláštní.

  Osobně si nepamatuji, že by nás minulý rok v této době v polovině října překvapil sníh. Schválně jestli za chvíli bude zase pršet jako z konve nebo snad ne?Pranostika praví, že 11. listopadu k nám přijíždí Martin na bílém koni. Jak vidím, tak k nám Martin na bílém koni přijel o jeden měsíc dříve!

  U nás na to nejsme zvyklí, protože žijeme v nížině. Na horách napadlo přibližně třicet centimetrů sněhu! Na naší zahradě máme keř s černými bobulkami a špačci už je všechny snědli, protože už čekali že se ochladí a bude zima. To bude u nás teprve dlouhá zima. A co teprv třeba v Rusku? Tam mají někdy až 55°Celsia. Musí to být ukrutné.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Michael73 v něm napsal:

  První letošní sníh

  No to je blbost že na podzim ihnet padá sníh a já si stejnat myslím až bude zima tak vůbec nebude padat sníh.

  Příspěvek z 18. října 2009 v 17:46.
  Inger v něm napsal:

  Jenom jeden den

  U nás už sněžilo, i když jsme v nížině....
  Ráno sněžilo, ale během odpoledne to rostálo a už máme zase těch deset stupňu13
  (nedalo mi to a napsala jsem Ježíškovi)

  Příspěvek z 17. října 2009 v 18:11.
  DenisNikis v něm napsal:

  Reakce na Masarka:

  neříkejte to nebo se to opravdu stane,a to já nechci2727