Alíkovina

První máj - lásky čas?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Jaro
Sama sebe se ptám, proč se říká, že máj neboli květen je "lásky čas"? Nechápu to. Pro mě osobně je květen naprosto obyčejný měsíc. Pravda - je sice venku krásně, svítí sluníčko a začíná být tepleji než dřív, ale jinak je to jen jeden z měsíců v roce nic víc.

© Slavomír Kubeš, MAFA

A taky přemýšlím nad zvykem líbat se na 1. máje pod rozkvetlou třešní? Proč právě pod třešní. Proč ne třeba pod jabloní, hrušní nebo jinými stromy? 

A co mají dělat lidé, kteří nemají svého partnera/partnerku, kterého/kterou by na 1. máj políbili? Taky nechápu proč se mladá, krásná třináctiletá holka trápí, že nemá kluka? Místo toho, aby šla s kamáradkami ven, radši sedí doma trápí se?

I kdyby jí ta procházka s kamarádkami nepomohla nijak vyřešit její "problém"s klukem, aspoň by na nějakou dobu pozapomněla na své trápení a jistě by to byla větší zábava než sedět doma a rápit se.

Je opravdu květen měsícem lásky? Pro mnohé snad, ale ne pro všechny. Já si to nemyslím. Možná až budu starší a budu ho mít s kým trávit, tak změním názor. Ale teď asi vážně ne.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (75)

Příspěvek z 31. května 2009 v 19:34.
Bajíček v něm napsal:

Reakce na superčičkamonča:

Lásky čas je podle mě v Srpnu.

Příspěvek z 11. května 2009 ve 20:55.
mates33 v něm napsal:

mates

ahoj vite ze maj je skoro celi pred nami a  tak by jsem rekla ze dat si pusu pod roskvetlim stro stromem to se musi to je prava povinost to by jsem rela ja1016

Příspěvek z 9. května 2009 v 10:33.
superčičkamonča v něm napsal:

Reakce na Neville:

jezera hladká v křovích stinných,
zvučela temně tajný bol
břej je objímal kol a kol a
slunce jesná světu jiných
bloudila blankytnými pásky
planoucí tam co slzy lásky