Určitě se nástupu na gympl bát nemusíte. A abych vás uklidnila ještě víc, popíši vám, jak to na gymplu funguje, jací k vám budou učitelé, spolužáci.
Učitelé - Pořád Vám sice budou připomínat, že jste na střední škole. V hodinách mluví a snaží se vtáhnout do děje i nás. Hodiny jsou zajímavé, ale je to různé. Je to přístup učitele od učitele.
Studenti - Ve třídě je většinou super kolektiv, lidé si rozumí, pomáhají si, nežalují, mnohem víc si spolu rozumíte, než s lidmi na základce. Z vyšších tříd jsou taky super, ohleduplní. V září, když jsme se jich na cokoliv zeptali, tak nám radili, s lidmi ze sekundy jsem kamarádka. Jednou jsme šly s kamarádkou po škole a nějací kluci ze septim se tam pošťuchovali a jeden z nich řekl: „Kluci počkejte jdou tady primáni, ať jim neublížíte.“ To od nich bylo milé.
Učení - Musíte se více učit, to je pravda, ale je to pro vás zábavnější než na základce, baví vás to. Postupem času zjistíte, jaké předměty vám jdou/baví vás víc a snažíte se na ně zaměřit, a ty další vám půjdou hůř. Nemusíte mít vyznamenání.
Tak doufám, že jsem Vám dodala trochu odvahy, a kdyby cokoliv nebylo jasné ptejte se v komentářích, ráda vám odpovím.