Alíkoviny

První rok na gymplu

vydáno  v 7:15
Jdete na osmileté gymnázium a bojíte se? Nemáte čeho a v tomto článku vás na něj připravím, tak jdeme na to.
Přijímací zkoušky na gymnázium

Určitě se nástupu na gympl bát nemusíte. A abych vás uklidnila ještě víc, popíši vám, jak to na gymplu funguje, jací k vám budou učitelé, spolužáci.

Učitelé - Pořád Vám sice budou připomínat, že jste na střední škole. V hodinách mluví a snaží se vtáhnout do děje i nás. Hodiny jsou zajímavé, ale je to různé. Je to přístup učitele od učitele.

Studenti - Ve třídě je většinou super kolektiv, lidé si rozumí, pomáhají si, nežalují, mnohem víc si spolu rozumíte, než s lidmi na základce. Z vyšších tříd jsou taky super, ohleduplní. V září, když jsme se jich na cokoliv zeptali, tak nám radili, s lidmi ze sekundy jsem kamarádka. Jednou jsme šly s kamarádkou po škole a nějací kluci ze septim se tam pošťuchovali a jeden z nich řekl: „Kluci počkejte jdou tady primáni, ať jim neublížíte.“ To od nich bylo milé.

Učení - Musíte se více učit, to je pravda, ale je to pro vás zábavnější než na základce, baví vás to. Postupem času zjistíte, jaké předměty vám jdou/baví vás víc a snažíte se na ně zaměřit, a ty další vám půjdou hůř. Nemusíte mít vyznamenání.

Tak doufám, že jsem Vám dodala trochu odvahy, a kdyby cokoliv nebylo jasné ptejte se v komentářích, ráda vám odpovím.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (23)

Příspěvek z 19. května v 18:48.
Gattina v něm napsala:

Ahoj, chodím do primy na osmiletce.
Moc se mi tam líbí!

Příspěvek z 18. května v 17:31.
karolina2399 v něm napsala:

Také chodím na osmiletý gympl (sexta), a musím souhlasit s komentáři - rok co rok je to těžší. Na druhou stranu, když se člověk snaží, dokáže se uzpůsobit a učit se tak, aby vše zvládal. Ale záleží na učitelích. Největší rozdíl mezi základkou a gymplem vidím v tom, že na gymplu do vás vše více hustí, máte víc úkolů, víc toho po vás chtějí. A taktéž vám už od primy budou připomínat maturity (což bude rok co rok častější... "Za dva roky maturujute, uvědomte si to konečně!"). Mimochodem - využívejte svého volného času dokud ho máte, já si ho dokázala hezky zorganizovat až teď a bohužel zjišťuju, že mi ho moc nezbylo.... :D

Příspěvek z 3. května v 15:04.
Theresis v něm napsala:

Věř mi, že od sekundynuž na tebe učitelé moc hodný nejsou, ale právě v tomto ohledu záleží na škole:D