Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  První rok na gymplu

  vydáno  •  Škola
  Můj první rok na gymnáziu nemusel být takový, jaký byl, kdybych to nepodcenila.

  škola, student, test, únava, studium, učebnice, zkouška, © Jan Strouhal

  Jsem sekundán. To znamená, že chodím do sekundy, tím pádem jsem druhým rokem na gymnáziu. Chtěla bych něco říct o mém prvním roku, který vůbec nemusel dopadnout tak, jak dopadl.

  Je mi 12 a chodím na gymnázium. Přijímačky byl velký pokrok a signál změn. Když zjistíte, že vás přijali, ten pocit je nepopsatelný, aspoň pro mě byl. Ale nečekala jsem, co přijde potom. Byl začátek roku. 31 nových tváří, nová škola, profesoři, bylo toho strašně moc. Naštěstí nás čekal adapťák. Jeli jsme na týden. Museli jsme jít nějak na pokoje, ale neznali jsme se. Byli jsme trochu vylekaní, bylo nám to celkem jedno, ale po nějaké době všem přišlo, že s těmi co jsou na pokoji, se znají roky. Skamarádili jsme se a přišlo nám, že je všechno růžový. Dělali pro nás seznamovací aktivity, ale my si toho celkem nevšímali. Už jsme měli své spolubydlící. Adapťák utekl jako voda a byl strašně suprovej. Moc jsme si to užili a nenapadlo nás, že po tak skvělém zážitku, by mohlo přijít nějaké peklo. Nekonečné učení atd. o kterém všichni mluvili. I ve škole to vypadalo, že to bude fajn.(teď už toho vím trochu víc, ale nebudu nic prozrazovat, aby to čtenáři měli z mého pohledu ). Učitelé byli moc milí a vše bylo O.K.

  To se ale začalo měnit. Uběhlo září a učitelé se přestali usmívat. Trochu jsme se polekali cože? Jo učitelé se začali zdát trochu tvrdší a pak to začalo. Žádná nádhera. Chtěli, ať se učíme ale my na to prděli, ono to nějak přejde. Jsme tu první rok, musí brát ohled. A pak to šlo z kopce. Známky nebyly hezké, ale byly tu vánoce. Na školu ani nevzpomenu. A k Vánocům dostávám tablet. Není nějaký drahý, ale ani levný, tak průměr a to byla největší chyba jakou jsem kdy udělala. Škola mě přestala zajímat. Před očima jsem měla jen tablet.

  Pololetí a PRÁSK. Trojka na výzo. Ježiši na zakládce jsem měla samý a teď trojka. Byla to hrůza. Na emaily jsem neodpovídala, bála jsem se, vyhýbala jsem se všemu, kde by se mohlo diskutovat o výzu. Až když ta doba byla pryč, tak jsem se otevřela, ale stejně jsem známky zase podcenila. Byly tu školní akce, jaro, narozeniny a výzo, konec roku! Cože už? Známky jsem se snažila zachránit na poslední chvíli, ale bylo pozdě, učitelé byli neoblomní, nemohli si to dovolit. To by jsme to zkoušeli další roky. A na výzu byly místo jedné trojky, rovnou dvě. To moře slz, nářků, prošení, zamračených dnů, únavy. Těžce se to popisuje, u nás máme stanovený nějaký hodnoty a hranice, proto to není jednoduché vysvětlovat. Každopádně na tablet jsem se vykašlala a celé léto ležel na poličce. Učila jsem se, abych najela na nový rok dobře. A ten nový školní rok už začal a dobře.

  S rodiči mám dohody, které musím splnit. Mám cíle, kterých chci dosáhnout a vím, že je to důležité. Tímto článkem jsem chtěla popsat můj první rok na gymplu, za který se teď stydím a nesmí se opakovat.

  Jestli jste si ho celý přečetli, tak díky. Doufám, že to aspoň někdo pochopí. Vyjádřit takové pocity, neni jen tak hračka. Jsem hrozně ráda za své rodiče, kteří se mnou byli a jsou. Jsem jim vděčná. Jestli se chystáte do primy, nepodceňte to. Taky jsem si říkala, jak se budu učit, ale nedodržela jsem to. První rok je důležitý. Musíte se rozjet naskočit na tu kolej anebo ji dohnat. Když na ni nenaskočíte ani druhý rok, budete ji stále honit a bude vám to chybět. Dejte si na to pozor.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 29. prosince 2015 v 17:54.
  šibinka v něm napsala:

  Reakce na princ-dvojí-krve:

  Hodně štěstí 16

  Příspěvek z 19. prosince 2015 v 19:36.
  princ-dvojí-krve v něm napsala:

  taky...

  taky jsem v primě,na výzo budu mít 1 a 2...asi1625

  šibinka v něm napsala:

  Reakce na koala238:

  Chodím na 8 letý jestli myslíš tohle když tak mi napiš.4