Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  První třídní válka

  vydáno  •  Povídky
  Rozhodla jsem se zkusit napsat text na autorské čtení, které se koná v naší škole. Byla jsem mezi prvními. Možná za to mohl i můj přednes. Zveřejňuji ho, protože mě zajímá, co si o něm myslí ostatní.

  z filmu Velká šestka, © Falcon

  První třídní válka

  Už asi pět let žiji v První třídní válce. Teď už válka pomalu končí, ale dříve to bylo hrozné. Válka začala někdy kolem 2. září 2009. Každý rok se to opakovalo, postupně víc a víc. Byl to začátek, takže jsme se všichni jen seznamovali, ale „přirozeně“ jsme se rozdělili na několik skupinek. A tím to začalo, jedna skupinka nechtěla mluvit s druhou atd.

  V druhé třídě se skupinky pospojovaly na dvě, nebo tři větší skupiny. Po třídě o hodinách začali létat poštovní holubi (papírové vlaštovky). Zajímavé je, že létali pod stoly a ne vždy doletěli na to správné místo. Na holubech byly napsány různé krátké dopisy, například: „Spoj se s náma!“ nebo „Je to 10.“ Občas to byly i nápovědy a občas jsi mohl dostat hrozně tajný dopis do aktovky. Ten se doručoval tajně a osobně, chyby v něm byly jen málo kdy.

  Ve třetí třídě jsme v hrozně tajných dopisech a poštovních holubech pokračovali. Navíc jsme se naučili sprostá slova, to byla naše nová zbraň. Bohužel jsme ale neznali význam těchto slov, a tak se jednoho dne stalo to, co se asi stát muselo. Byla čtvrtá hodina, pátek 6. 6. 2011. Ivan neměl moc v oblibě Dana a Dan Ivana jakbysmet. Není se čemu divit, vždyť byl každý v jiné skupině. Ivan už po několikáté někomu poslal poštovního holuba se sprostým slovem. Tentokrát to měl být Dan. Dan o ničem nevěděl.

  Ivanův holub letí, letí a nedoletěl do cíle. Rozplácl se na tabuli přímo u paní učitelky. Paní učitelka ho chytila, přečetla a musela odejít na toaletu. Když se vrátila, už holuba neměla. Vzala ze stolu učebnici a pokračovala v hodině. Ivan měl velké štěstí. Už to radši víckrát neudělal.

  Ve čtvrté třídě se k tomu všemu přidaly malé rvačky. Taky se našli zrádci a zrádkyně, kteří přestupovali od jedné skupiny ke druhé. A když v té původní skupině na takovou věc přišli, tak byl zrádce nebo zrádkyně vyhozen. Za nedlouho se utvořila nová skupina zrádců a zrádkyň. To víte, tehdy to v této třídě jednoduché nebylo.

  Teď jsme v páté třídě, už se nic nepřidalo, spíše se ubíralo. Přestaly být rvačky, zmizeli zrádci a zrádkyně a poštovní holubi. Hrozně tajné dopisy už nebyly hrozně tajné, ale byly to prostě jen dopisy. Stalo se to asi proto, že jsme se už všichni zase spojovali dohromady. Nakonec jsme jednohlasně uznali, že už jsme na takové věci moc velcí. Ale kdo ví...

  Myslíte, že by se to mohlo stát doopravdy?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 11. ledna 2015 v 16:04.
  a_u v něm napsala:

  Pro autorku...

  ...Ty jsi byla v naší třídě?

  Příspěvek z 11. ledna 2015 ve 13:48.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  Ano

  Moc pěkný článek. Už jsem si myslela jestli to není doopravdy. U nás ve třídě (5.A) je něco podobného.13131317

  Příspěvek z 9. ledna 2015 v 17:40.
  sasasvachova v něm napsala:

  ano

  ano určitě by se to mohlo stát