Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  První zaměstnání

  vydáno  •  Vztahy
  1.7.2015 jsem začala chodit do firmy TDK Epcos pod agenturou trenkwalder. Dělala jsem na balírně kontrolora. Teď vám budu vyprávět, jaké to je, nebo spíš, jak vypadá první nástup do prvního zaměstnání.

  Liberečtí záchranáři musejí pomáhat svým frýdlantským kolegům a vyjíždět za pacienty do pohraničí., © MAFRA

  Tenkrát jsem se jednoho dne rozhodla ukončit, spíš přerušit zdravotnickou školu v Šumperku a rozhodla se jít někam do práce. Jen tak náhodou jsem si podala přihlášku do TDK. Volali mi zhruba po měsíci, že si mám dojít pro papíry k lékaři a na školení. Byla jsem hrozně nervozní jak to dopadne.

  Nakonec to dopadlo dobře. Nastoupila jsem a měla jsem první 8. hodinovou směnu odpolední. První den jsem se strašně bála, že mi to nepůjde a tak, tím strachem se mi klepaly ruce. Chvilku asi týden jsem bloudila, ale pak už jsem věděla jak to tam chodí. Ukázali mi co a jak a bylo to v pohodě. Balila jsem nějaké součástky. Řekli mi, že s tím si můžu hrát třeba celý den. Takže se na tu práci nedalo stěžovat. Dokonce jsem si mohla domluvit, na kterou směnu chci jít. Ale po třech týdnech se mě stalo náhodou na přesčasu něco, co se stát nemělo.

  Najednou o přestávce, když jsem si šla zapálit se mi z ničeho nic udělalo nevolno a najednou jsem upadla do bezvědomí. Všiml si mě kolemjdoucí a zavedli mě rovnou na ošetřovnu. Pak volali rychlou sanitku, protože jsem začala zvracet. Odvezli mě do nemocnice, kde už jsem byla v péči lékařů. Ležela jsem celý den na interně na kapačkách. Když jsem už byla stabilizovaná, volal mi vystrašeně můj kamarád, o kterým už jsem vám psala (Hanys). Volal mi co se mi stalo. Já se mu začala smát, že všechno bude v pořádku, totiž měl to být konec pro mě. Ale pak už jsem se zotavila a nabrala trochu sil.

  Honzík naštvaně položil telefon, s tím, že má o mě strach a má právo vědět, co se děje a já se směju. Myslela jsem si, že bude konec, ale nebyl. Teď už vím, že s prací se to nemá přehánět a má si člověk brát to, co ustane. Ale copak můžu za to, že jsem závislá na práci?

  Doufám, že se vám líbí můj článek a vezmete si z toho ponaučení. Protože, když jsem se vrátila po nemocenské do práce, čekal tam na mě papír (propustěnka).

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.