Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prý mám řepu na hlavě, ale mně se mé vlasy už líbí

  vydáno  •  Krása · Kamarádství
  "Ty máš ale krásné kudrnaté vlasy!" Tuto větu jsem ze srdce nesnášela. Vlastně jsem nesnášela své vlasy. Byla to kudrna za kudrnou, měly divný tvar a objem. Nechápala jsem, co se všem na mých vlasech tak líbí! Kdo by chtěl na hlavě vlasy, které nejdou ani rozčesat?

  Petra Schindlerova - Devatenáctiletou studentku Petru do proměny přihlásila její sestra Edita. "Své vlasy, dá se říci, nesnáší. Má je velice husté a vlnité (nebo snad i kudrnaté) a zdědila je po tátovi. Vůbec si s nimi neví rady. Nerada je nosí rozpuštěné a poslední dobou si je hned po umytí násilně stáhne do culíku, aby se alespoň trochu "narovnaly" hned od kořínků. Těžko se upravují," popisuje v emailu Petřiny vlasy Edita., © Soukromý archiv

  Kamarádi a kamarádky se mi ve škole posmívali, že mám "řepu" nebo "ovci" na hlavě. Mým přáním byly krásné rovné dlouhé vlasy, jako měly snad všechny spolužačky. Proto jsem používala všelijaké přípravky a šampony na narovnání vlasů. Ale marně a bez výsledku, či alespoň nějakého efektu.

  Teď, když jsem starší a pobrala jsem více rozumu, všechno chápu. Vlasy se už nesnažím narovnat. Proč taky? Když jdu po ulici a rozhlédnu se kolem, vidím samé lidi s nudnými rovnými vlasy, nebo uměle nakudrnacenými kulmou. Sice je pravda, že nejspíš nikdy nebudu mít vlasy splývající z ramenou, ale mám krásné čokoládové lokýnky po ramena.

  Nejspíš k sobě nerozlučně patříme, kdo ví. Proto, když mi nyní někdo pochválí vlasy, jsem nesmírně ráda za to, že je mám!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (41)

  Příspěvek z 2. února 2011 v 11:48.
  avril555 v něm napsala:

  vlasy

  Já mám  husté dlooooouhé vlasy po pas i víc a jsem tmavovlasá bruneta a jsem za ně ráda ale vlnité vlasy by mi taky nevadily já mam ráda rovné kudrnaté vlnité mě to je jedno 421217771616214

  Příspěvek z 4. ledna 2011 ve 21:04.
  elatka v něm napsala:

  kudrnatý

  Já mám taky kudraté vlasy ale češu si je každé ráno a chcu rovné občas se mi kamarád směje že mám na hlavě hranolky ale jenom proto že si kluci mislí že mě má rad

  K-kytička v něm napsal:

  já mam vlasy rovný

  já mám vlasy hnědý s přírodně blon proužkama ale bohužel rovný5