Alíkovina

Prý mám řepu na hlavě, ale mně se mé vlasy už líbí

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
"Ty máš ale krásné kudrnaté vlasy!" Tuto větu jsem ze srdce nesnášela. Vlastně jsem nesnášela své vlasy. Byla to kudrna za kudrnou, měly divný tvar a objem. Nechápala jsem, co se všem na mých vlasech tak líbí! Kdo by chtěl na hlavě vlasy, které nejdou ani rozčesat?

Petra Schindlerova - Devatenáctiletou studentku Petru do proměny přihlásila její sestra Edita. "Své vlasy, dá se říci, nesnáší. Má je velice husté a vlnité (nebo snad i kudrnaté) a zdědila je po tátovi. Vůbec si s nimi neví rady. Nerada je nosí rozpuštěné a poslední dobou si je hned po umytí násilně stáhne do culíku, aby se alespoň trochu "narovnaly" hned od kořínků. Těžko se upravují," popisuje v emailu Petřiny vlasy Edita., © Soukromý archiv

Kamarádi a kamarádky se mi ve škole posmívali, že mám "řepu" nebo "ovci" na hlavě. Mým přáním byly krásné rovné dlouhé vlasy, jako měly snad všechny spolužačky. Proto jsem používala všelijaké přípravky a šampony na narovnání vlasů. Ale marně a bez výsledku, či alespoň nějakého efektu.

Teď, když jsem starší a pobrala jsem více rozumu, všechno chápu. Vlasy se už nesnažím narovnat. Proč taky? Když jdu po ulici a rozhlédnu se kolem, vidím samé lidi s nudnými rovnými vlasy, nebo uměle nakudrnacenými kulmou. Sice je pravda, že nejspíš nikdy nebudu mít vlasy splývající z ramenou, ale mám krásné čokoládové lokýnky po ramena.

Nejspíš k sobě nerozlučně patříme, kdo ví. Proto, když mi nyní někdo pochválí vlasy, jsem nesmírně ráda za to, že je mám!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (41)

Příspěvek z 2. února 2011 v 11:48.
avril555 v něm napsala:

vlasy

Já mám  husté dlooooouhé vlasy po pas i víc a jsem tmavovlasá bruneta a jsem za ně ráda ale vlnité vlasy by mi taky nevadily já mam ráda rovné kudrnaté vlnité mě to je jedno 421217771616214

Příspěvek z 4. ledna 2011 ve 21:04.
elatka v něm napsala:

kudrnatý

Já mám taky kudraté vlasy ale češu si je každé ráno a chcu rovné občas se mi kamarád směje že mám na hlavě hranolky ale jenom proto že si kluci mislí že mě má rad

Příspěvek z 17. listopadu 2010 ve 20:02.
K-kytička v něm napsal:

já mam vlasy rovný

já mám vlasy hnědý s přírodně blon proužkama ale bohužel rovný5