Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Prý mám tenké nohy, ruce a ploché břicho. Já si ale připadám tlustá.

  vydáno  •  Alík · Krása · Kamarádi
  Když jsem byla v první třídě vážila jsem osmnáct kilo. Když to děti zjistily, tak se mi začaly posmívat. Nějak mi to nevadilo, neviděla jsem na tom nic špatného. Vždyť mi bylo jen sedm let.

  Ilustrační fotografie, © Profimedia.cz

  Když jsem chodila do druhé třídy váha se zvýšila o kilo a půl. Když to zjistila učitelka říkala mi, že bych měla začít pořádně jíst. Problém byl v tom, že já jsem jedla absolutně stejně jako ostatní děti. V té době jsem si začala uvědomovat, že je něco s mojí váhou, když si jí každý všímá.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Ve třetí třídě jsem mohla vážit tak 22 kilo, což si nemyslím, že by byla zas taková hrůza. Do třetí třídy jsem měla jen tenké nohy a vychrtlé ruce. Moje svačina byl miniaturní chleba, ze kterého měli všichni kopec srandy a trocha pití. Tenké končetiny a nízkou váhu jsem měla, ale trápilo mě tlusté břicho. Nechápala jsem, proč to tak je. Proč, když moje svačina je pro ostatní spíš jako rajče na jejich chlebu.

  Řekla jsem si, že tedy přestanu jíst úplně a že prostě jídlo úplně vyřadím. Dlouho mi to nevydrželo, protože jsem po týdnu začala mít závratě a párkrát jsem i omdlela.Takže byla potom pauza.

  Ve čtvrté jsem to díky těm událostem vypustila z hlavy, ale stále jsem jedla málo a moje miniaturní chlebíčky nekončily. Ano, mamka se mi párkrát snažila dát třeba dva rohlíky, ale já jsem vždycky snědla jen ždibec a tak to vzdala. Přecpávala jsem se všemi možnými brambůrky a sladkostmi.

  A v páté třídě to přišlo. Zase vypadám jako bečka sádla.Tedy myslím, že jsem nevypadala jako bečka sádla, ale připadalo mi to tak. A tak jsem opět najela do kolejí třetí třídy a dopadlo to tak, že si se mnou začali spolužáci házet. Prostě vymýšleli různé hry, jak se mnou vrhat a neshodit mě na zem. Hráli jsme si, kdo mě dřív přenese za ruce a nohy na druhý konec školy.

  Připadala jsem si děsně skvěle, jako ta holka, co si s ní všichni házejí. Vím, zní to divně. Pak přišlo léto a když jsme létali po zahradě v plavkách, všichni mi říkali, že mi lezou kosti a že to vypadá jako by mi každou chvíli měly protrhnout kůži.

  Kluci měli svaly, holky už ženskou postavu, ale já jsem byla ta nízká suchá holka. V té době jsem si to neuvědomovala. Teď už to vím.

  No a teď už je jen současnost. Tenké nohy nejspíš mám, ruce taky a ploché břicho. Aspoň to tak všichni říkají. Ale mně to tak nepřipadá. Připadám si pořád tlustá, jako by mé břicho nebylo ploché.

  Je těžké si říct: "Jsem anorektička..." No, jdu se svou nemocí dál. Tímto článkem jsem jen chtěla říct, jak je lehké tomu všemu propadnout. A už se z toho jen tak nedostanete, věřte mi. Je těžké s tím žít. Existují ženy, které vypadají jako kostry, jak jsou hubené. Nechci tak skončit, nejsem zas taková, aby se mi líbily postavy těch nejvychrtlejších lidí světa, to ne. Ale vím že se tam řítím. A rychle.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 9. března 2014 v 16:13.
  Lali4 v něm napsala:

  Co já bych dala za...

  Co já bych dala za to abych byla vychrtlá až na kost -_- chci vpyadat jako Acacia Clark jsem hrozně tlustá, mam BMI 17,9 pre je to podváha, ale já si myslim že jsem tlustá.

  Příspěvek z 22. ledna 2014 ve 14:30.
  kornetka320 v něm napsala:

  Naděje

  Je dobře, že si uvědomuješ svůj problém. Je fajn, že s tim bojuješ. Být tebou, dala bych si pevný bod na váze (nějakou přijatelnou a normální váhu) na které bych se držela. Pokud s tebou něco není v nepořádku nebo ti není špatně, pak je tvá váha nejspíše v normálu. Na tabulky moc nehledím, každý je jiný, takže těžko posoudit =)
  Ale myslím, že ty to docela dobře překonáváš a zvládáš a přeju ti, ať to tak vychází i dál! =)

  Příspěvek z 19. ledna 2014 v 18:41.
  Klarushka19 v něm napsala:

  :-)

  moc děkuju všem za podporu:-)