Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Psaní deníku

  vydáno  •  Volný čas doma
  Nemáš se komu svěřit? Nebo se stydíš někomu svěřit své problémy, či starosti? Stačí jen zajít do obchodu a koupit si nějaký sešit, záznamovou knihu s motivem který se ti líbí a k tomu si přilož kvalitní propisku (nejlépe tmavomodrou) a můžeš začít. Otevři a piš.

  Deník špatné matky (obálka knihy) - Deník špatné matky (obálka knihy), © Fragment

  Nevíš, jak začít nebo vůbec nevíš, o čem psát? No prostě všechno, co tě za den zaujalo, pobavilo, rozzlobilo. Prostě všechno, co se ti stalo. Deník ti sice neodpoví, ani neporadí správné řešení problému. Ale značně se ti uleví, což mohu potvrdit, ze své vlastní zkušenosti. A také na to nebudeš sám/sama. Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. A také budeš mít přehled, co jsi ve svém dětství v určité dny dělal/a.

  Jak správně psát deník?

  Piš v pravidelných intervalech. Třeba 2 až 3x za týden. Vždy si k zápisu piš datum, popřípadě i nadpisy, třeba Léto 2015. Hlavně se snaž psát bez chyb, aby to pak - až se jednou za X let začteš do svých zážitků - nevypadalo jak od prvňáčků. A když už tu chybu uděláš, rozhodně ji neškrtej, vypadalo by to dost nevzhledně. Použij bělítko, gumu (gumovací propiska) nebo to klasicky přelep.

  Také si k zápisu můžeš nalepit různé obrázky, či fotografie z akcí. Deníček si také můžeš zpestřit různými malůvkami či nápisy, záleží jen na fantazii. Doporučuji ti psát vždy jednou propiskou.

  „Můj milí deníčku...“ ještě nikdy jsi nenapsal/a tuto větu? Zkus to napravit. Příjemnou zábavu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  viky290 v něm napsala:

  Reakce na dračiceSafira:

  diky

  dračiceSafira v něm napsala:

  deník

  Taky si píši deník. Napíšu každý den něco většinou stránku. Můj milý deníčku jsem ale napsala už dříve než jsem si ho vedla. Do čtenářského deníku. Ráda totiž čtu knížku Můj milý deníčku ..... Jinak moc hezké.11

  Příspěvek z 31. října 2015 ve 14:48.
  viky290 v něm napsala:

  Reakce na Cyril-Myšoň:

  DIKY 416