Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Psí exkrementy aneb je to povinnost!

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Jistě to každý zná - jdete po trávě a šlápnete do něčeho hnědého. Nepříjemný pocit. Proto je důležité uklízet po svých zvířátkách. Kdyby to nikdo neuklízel, byla by sídliště plná psích exkrementů. Jistě, zdá se to být nechutné, přímo odporné, ale s tím musí počítat každý, kdo si chce pořídit psa.

  Psi potřebují dostatek pohybu, © Alík

  Dokonce je to i jeho povinnost po svém psovi uklidit. Já jsem dřív bydlel na sídlišti, tak jsem po svém psovi uklízel pokaždé. A když jsem neměl speciální sáček, tak jsem to vzal do igelitového pytlíku či papírového kapesníčku, nebo jsem doběhl pro nějaký sáček. A pokaždé jsem uklidil nejen po svém psovi, ale také po dalších pěti. Já osobně bych se asi moc dobře nevyspal, kdybych to po svém psovi neuklidil.

  Teď jsme se přestěhovali na vesnici a tady teda opravdu nejsou koše na psí exkrementy (s pytlíčky), ale také to tu uklízím. Na sídlišti jsem se schválně ptal různých lidí, proč to po svém psovi neuklidili, a oni mi na to odpověděli, že za ně platí poplatek a proto to uklízet nebudou. Podle mě se ten poplatek ale platí na ty pytlíky.

  Se svou kamarádkou a jejím bratrem jsme si udělali menší anketu o tom, kdo sbírá psí exkrementy a kdo ne. Ptali jsme se třiceti lidí, z toho jich sbírá devatenáct a jedenáct ne. Ale všichni si myslíme, že vetšina lidí takto odpověděla pouze ze slušnosti. A když jsme se jich zeptali, proč je nesbírají, tak odpověděli, že nechtějí, chodí do lesa, že je nedostatek pytlíků, že jsou velice staří (nemohou se ohýbat), mají čivavu a nebo že chodí na pole.

  A proto vás všechny prosím, uklízejte po svých miláčcích - je to vaše (naše) povinnost!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (82)

  Příspěvek z 2. srpna 2009 v 11:32.
  Billíček v něm napsal:

  Lidičkové....vy mě dojímáte....xD

  Jak někdo píšete že by psí exkrementy byli všude...od čeho jsou uklízečky? a potom že si teda ty co to neuklízí nemají pořizovat psa....a proč jako? protože po něm neuklidim? nevim proč bych měla...někde se hrabat ve sr***** nechutný! bléééé 523

  Příspěvek z 8. července 2009 v 18:32.
  sarakaleta v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  To nemůžeš pochopit, že UŽ SI S TÍM TRAPNEJ?!!!!!!!!!!!!!!!!§ PÍŠEŠ tu pořád to samý a přitom každej ví že sou to jen ňáký blbý kecy hloupý holky, KTERÁ JE HROZNÝ PRASE!!!!!!!!!!!17Tebe bych nikdy v životě potkat nechtěla a doufám, že to co sem ti řekla tě aspoň někdy zamrzí, protože to Myslim vážně!!!!!! Bajíček FUJ FUJ FUJ17171717171717171717171717171717171717171717171717

  Příspěvek z 8. července 2009 v 18:29.
  sarakaleta v něm napsal:

  Reakce na Winky13:

  No já doufám že když to tak pěkně začalo že s tim zase začneš, až to toho třeba šlápneš, protože i ten nejpozornější člověk do toho aspoň desetkrát za život šlápne.