Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Psí ostrov - recenze filmu

  vydáno  •  filmy

  Před nedávnem jsem v kině zhlédla film "Psí ostrov" a tímto bych se chtěla podělit o své dojmy a pocity z filmu.

  Náš pejsek Denny, © Donut567

  Scénáristou i režisérem je Wes Anderson. Film je animovaný, loutkový. Zhlédnutí trvá 1 hodinu a 45 minut. Zařadila bych ho ke sci-fi. Odehrává se za dvacet let v Japonsku, kde řádí psí chřipka. Hrozí, že se přesune na člověka, a proto starosta města Megasaki jménem Kobayashi nařídí všechny psy odvézt na ostrov, který byl využíván jako skládka. Kobayashi poslal na ostrov i psa Flíčka, který patřil Atarimu, svěřenci Kobayashiho. To Atariho naštve a rozhodne se Flíčka zachránit. Proto zanedlouho přistane s malým letadlem na psím ostrově, kde se za pomoci jiných zdivočelých psů pokusí najít Flíčka. Cestou ale čelí mnoho nebezpečím. Ačkoliv to vypadalo, že zemřou, všichni to přežijí a najdou Flíčka. Odhalí ovšem ohromné spiknutí proti psům. Musí zabránit Kobayashimu v tomto zabijáckém plánu. Nakonec se to díky bohu povede.

  Jestli přemýšlíte, zda se na film podívat, pak si dovolím podotknout, že na ČSFD má hodnocení 80%. :-) Já osobně jsem si film moc užila, ale musíte se připravit na občasnou krev a silný strach, zejména o Atariho. Prozradím, že přijde o obě ledviny, ale přežije.Na filmu bylo nejlepší souznění mezi psem a člověkem. Film mi vlastně řekl, co lidé způsobí díky své marnivosti (jako Kobayashi), ale na druhou stranu také co se naopak dá dokázat, když pracujeme společně.

  Velmi se mi líbila animace. Jsou to loutky, kterými se pohybuje a průběžně se fotí. Tato technika animace se jmenuje fázová animace. Používala se zejména v dřívější době, ale myslím, že má stále své kouzlo.

  Jediné, co mi na filmu vadilo, byla krev. Film je pouze s titulky, takže pokud vám filmy s titulky nevyhovují, musíte počkat, jestli bude časem i dabing. Ale pokud s nimi nemáte problém, tak rychle do kina! Já film doporučuji!

  Vaše Myšoňka $>

  Upoutávka filmu Psí ostrov

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  ANDÍLEK2009 v něm napsal:

  Pěkný článek :->:->;-);-)

  Pralinka2 v něm napsal:

  Když se vkládá obrázek na Alíka, tak se tam mimo jiné zaškrtává licence, a mimo jiné tam jsou možnosti „Obrázek smím používat jen já“ a „Obrázek může použít kdokoli z Alíka“. Tyto možnosti tam jsou PRÁVĚ PROTO, aby si autor obrázku mohl rozhodnout, kdo smí jeho obrázek používat. Pokud si někdo ukládá na Alíka nějakou osobní fotku, nic mu nebrání tam zaškrtnout „Obrázek smím použít jen já“. Pokud někdo zaškrtne „Obrázek smí použít kdokoli z Alíka“, tak se tak nějak předpokládá, že souhlasí s tím, že jeho obrázek může použít kdokoli z Alíka.

  Antonella9 v něm napsala:

  2_Donuty: asi proto že neměla fotku a dala si tam tu tvoji. Vadí ti to?:-):->;-D:-D;-)R^@)->-$>:-3