Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Psí zajímavosti

  vydáno  •  Zvířata

  Máte rádi pejsky? A chcete se o nich dovědět nějaké zajímavosti? Třeba kolik je psích plemen a které je na světě nejoblíbenější?

  Haf, © Mari1

  Na světě existuje více než 400 plemen psů a nejoblíbenějšími plemeny na světě jsou labradoři a zlatí retrívři.

  Zlatý retrívr, © Andreas Dobler

  Zajímavým je třeba psí plemeno basenji, vzniklo před několika tisíci lety a znovuobjeveno bylo v Africe u domorodého kmene. Představte si, že tento pejsek vůbec neštěká! Při rozrušení zato vydává zvuky podobné jódlování.

  Nejstarším psem v historii byl Bluey, australský honácký pes. Dožil se 29 let. Tento úžasný věk pejska je zapsaný i v Guinessově knize rekordů! Je to smutné, že se pejsci nedožívají tak vysokého věku, jak bychom si přáli.

  Na světě je více než 400 milionů psů. Nejvíce jich žije v USA. Ale my, Češi, jsme známí jako pejskaři. Jen v Praze žije více než 80 tisíc pejsků. Ale přiznejme si to, jsme neukáznění pejskaři a do uklízení psích exkrementů se nám moc nechce.

  Jistě už většina z vás někdy slyšela o německých ovčácích. Tento druh pejsků přestal být populární kvůli druhé světové válce, potom se mu začalo říkat alsaský ovčák. Ale popularitu tomuto plemeni napravil Šerik z polského seriálu.

  Všichni víme, že byl pes vyšlechtěn z domestikovaného vlka, ale věděli jste, že prapředci psů žili v době před šedesáti miliony let?

  Psi mají čtyři tlapky a umí rychle běhat, ale pes Greyhound umí běžet dokonce rychlostí až 72 km/h! Proto je v zahraničí používán na psích závodech. Bohužel když už pes nevyhrává, bývá často utracen. V ČR se lidé snaží tyto pejsky zachraňovat a adoptovat si je. Tady je video ze srazu takových zachráněných pejsků:

  Co se potravy týče, jsou lidské potraviny, které zkrátka psi jíst nesmí, jsou pro ně smrtelně nebezpečné. Mezi tyto potraviny patří i čokoláda. Většina psů miluje čokoládu, přestože je pro ně velmi nebezpečná. Co pejskovi nikdy nesmíte dávat? Podívejte se na video. ;-)

  Když je horko a jste se psem v autě, tak mu hrozí přehřátí a smrt. Psi se nepotí. K regulaci tělesné teploty jim slouží dýchání s vyplazeným jazykem. V autě je tedy ochlazujte, např. pomocí chladící podložky nebo jim otírejte polštářky tlapek mokrým ručníkem.

  Poznámka redakce
  Článek byl hodně moc redakcí upravován. Ono napsat pár bodů s tím, že jsou to zajímavosti, je jistě dobře míněný plán, ale článek byl zkrátka nedodělaný a velice kraťoučký. Snad se vám v této úpravě článek líbil a něco jste se tu dozvěděli. Aby si redakce nepřivlastňovala vše, tak autorka ty zajímavosti opravdu vyhledala a měla je správně, ale byl to krátký seznam právě jen s těmito informacemi. A to je opravdu na článek málo. (8:o)

  A na závěr video s úžasným Fofolíšem. Nechceme dělat reklamu na nápoj, ale tento pejsek je zkrátka úžasný.

  Věděli jste všechno, co tu padlo? Nebo znáte ještě další zajímavosti? Napište o tom do diskuze!

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 6. září ve 20:21.
  majdula2000 v něm napsala:

  A co si to přečíst? Je to tam hned pod prvním obrázkem...

  Příspěvek z 6. září v 19:58.
  Berie v něm napsala:

  Zajímavý článek, ale nedozvěděla jsem se jaké plemeno je nejoblíbenější :-(

  Příspěvek z 22. srpna ve 21:57.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Poznala jsem hodně zajímavých věcí o pejscích o kterých jsem nevěděl. Je to zajímavé, děkuji.8-DPět tlapek.>X<-