Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pšíkající šiška a její dobrodružství

  vydáno  •  pohádky

  Pojďte si zlehčit karanténu bláznivým příběhem o šišce. Má něco společného s koronavirem? To, a jak se vůbec vzala na Alíkovi, zjistíte v mém článku. Alespoň, jak si to představuji já.

  Šiška , © číča800

  V jednom lese rostl obyčejný strom se šiškami. Jedna ze šišek se jednoho dne rána probudila a... zjistila, že pšíká. Netušila proč, ale prostě pšíkala. Když to zpozorovaly ostatní šišky z toho stromu, nezachovaly se zrovna hezky: vyhodily ji z jejich stromu, ať si jde po svých! Šiška byla chvíli smutná, ale pak jí došlo, že aspoň může poznat svět!

  Zamířila tedy do Číny. Celou cestu pšíkala, ale nikdo si toho nevšímal, tehdy ještě pandemie nebyla. Když po dlouhé cestě dorazila, kam chtěla, kdosi se před ni postavil. Byl to sám koronavirus. „Zmiz z Číny! Plánuji ovládnout svět – a začít tady. Jenže v tomhle kraji věří, že šišky věští budoucnost! Ještě bys je tím svým pšíkáním varovala!“ Koronavirus byl silnější než šiška, tak si radši sbalila svých pět švestek a šla. Tak pokračovala dál. Šla by rovnou za nosem, kdyby nějaký měla. Pšíkala, a přesto neměla nos. Šišky prostě člověk nepochopí.

  Jenomže, všude se jí báli a vyháněli ji. Až dorazila do Česka. Tam potkala Alíka. Už zoufalá šiška se zeptala: „Pejsku, poradíš mi, kam -pšík- mám jít? Všude mě vyhání!“ Alík se zamyslel, jak by šišce pomohl, a řekl: „V reálném světě své místo asi nenajdeš, ale můžeš se zabydlet na mém webu.“ A ukázal jí Alíka. Navíc, i Alík byl rád, že šišku potkal – byla zajímavé zpestření vánoční soutěže.

  Tak šiška zůstala na Alíkovi a uživatelé ji měli rádi. Přišla sem právě 1. prosince. Prožila krásné, pohodové a nepandemické Vánoce, během kterých nikdo nečekal, co se příští rok stane...

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 3. května 2020 ve 20:49, upravený po 6 minutách.
  Rohlajs v něm napsal:

  je to fajn davam tomu 4 tlapky. Je to srandovni a to je bezva sice je to nesmysl ale mam víc důvodů k radosti v nudné karanténě. a s veverkou cipekou nesouhlasim je to kratke na cteni ale ja bych to tak nenaosal a ty asi taky nenapises nejakej roman
  veverkociperko

  Příspěvek z 2. května 2020 v 17:57.
  Hogo v něm napsal:

  Bohužel se mi to moc nelíbilo, možná příště- dvě tlapky za snahu.

  Příspěvek z 2. května 2020 v 15:12, upravený po 12 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Já v tom mém článku mám jak pšíkající šišku, tak kýchací, tak smrkající... :-D