Alíkovina

Ptáci vyhazují většinu mláďat z hnízd, aby zachránili alespoň některá

vydáno  •  Příroda
Dlouhodobé silné lijáky způsobily, že ptáci nebyli schopni nalovit dostatek hmyzu pro sebe i svá mláďata. Uhynulo obrovské množství ptáčat, která rodiče neuživili.

Má černou hlavu s ostře ohraničenými bílými lícemi a velkou bílou skvrnou v týle. Spodní strana bělavá, boky bílohnědé., © Radkaa

Liberecká záchranná stanice Archa dostála v posledních dnech svému jménu. Jen od začátku června přijala téměř 40 vysílených, vyhublých a promoklých ptáků.

Na Arše byli svědkem i toho, že sýkora vyhodila z hnízda všechna ptáčata až na jedno, aby alespoň to mělo šanci přežít. Od neděle to místy vypadalo, že ptáci padají z nebe – jednalo se především o zesláblé a vyhublé dospělé rorýse (těch na záchranné stanici Archa přijali 14).

Během úterý přivezli 6 poštolek, které lidé našli apaticky sedět na zemi. I pro dravce je totiž takto extrémní počasí zcela vyčerpávající, mnozí nejsou schopni se uživit. Dalším naším pacientem je káně, které v dešti zranil výboj elektrického proudu.

Našli jste zvíře v nouzi?

Kontaktujte Centrum pro zvířata v nouzi při Zoo Liberec, tel. 728 040 610

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 23. června 2013 ve 14:31.
Elinka005 v něm napsala:

Chudáci

Ano je to pravdu , že prý rodiče od malých mláďatek  je vyhazují z hnízda !!! Já jsem to vyděla na vlastní oči .

" Já a moje nej BFF šly jsme na procházku a najednou jsem vyděla že z vrchu dolů něco spadla , tak jsme se na to koukli a bylo to malé miminko od ptáčka.A tak jme ho štouchlu do trávy . Tak jsme ho truchu zachránili .  ,,    A je to PRAVDA !!!!!!

Příspěvek z 14. června 2013 ve 13:20.
A-z045 v něm napsal:

Říkali

Říkali to v televizi že jich moc uhynulu.13

Příspěvek z 9. června 2013 ve 20:34.
kikisek013 v něm napsala:

ptáče

mi jsme mělii v studne malí ptáčk18