Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pú - jeden z nejslavnějších medvídků v muzikálu

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Předškolákům
  Na začátku byla obyčejná náhoda. Pětiletý kluk Christopher Robin spatřil v londýnské zahradě skutečného hnědého medvěda. Příběh, který mu pak o medvědovi a jeho přátelích vyprávěl tatínek, se synovi moc líbil. Tatínek byl spisovatel A. A. Milne a rád vymýšlel další a další příběhy o medvídkovi Pú.

  Celovečerní film, © archiv

  První povídka o Púovi se jmenovala Wrong Sort of Bees (Špatný druh včel) a objevila se v britských novinách London´s Evening News 24. prosince 1925. Tenkrát autor příběhu netušil, že sláva onoho medvěda překoná vše ostatní, co napsal.

  A že toho Alan Alexander Milne (1882 – 1956) nenapsal málo. Ačkoli o něm má většina lidí představu, že byl autorem knížek pro děti, opak je pravdou. Psal především pro dospělé. Jméno A. A. Milne nese na hřbetě 7 románů, 5 sbírek básní a 25 divadelních her!

  Ale světový úspěch mu přinesl medvídek Pú a jeho přátelé - nezbedný tygr, ustrašené prasátko a flegmatický oslík Ijáček. Medvídkova dobrodružství se odehrávají v Ashdownském lese v Sussexu v jižní Anglii, kde měla Milneho rodina venkovský dům a kde se nachází i Púův Stokorcový les.

  Alan Alexander Milne napsal o Púovi další knihy a básně. Byly přeloženy do více než 40 jazyků. A tak není divu, že když Pú slavil v roce 2006 své 80. narozeniny, užíval si jako pravá filmová star: dostal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy!

  Kromě knížek totiž vznikly o Púovi také filmy a počítačové hry. Jaké obliby se příběhy medvídka Pú těší i u dospělých, o tom svědčí nedávný prodej jedné z originálních kreseb Ernesta Howarda Sheparda. V Londýně byl v listopadu 2008 vydražen za téměř milion korun!

  Tygr a Pú v muzikálu

  Tygr a Pú v muzikáluPú, Tygr a Darby se spolu se všemi kamarády rozhodli zahrát si ve velkolepém muzikálu a natočili speciální dlouhý film s řadou písní.

  Je krásný den jako stvořený pro piknik a pozvání dostali všichni malí i velcí diváci. Úžasný piknik zorganizoval Králík a jako vyjádření díků ho Pú a ostatní kamarádi jmenovali Starostou. Ukáže se, že udržet všechny ve Stokorcovém lese po celý den jako jednu velkou šťastnou rodinu není jen tak.

  Medvídek Pú a celá jeho parta si užívají legrace, různá překvapení, vzájemné přátelství a také nezapomenutelné a zcela nové písničky.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (41)

  Příspěvek z 15. června 2009 ve 12:59.
  šmoulík866 v něm napsal:

  mela jsem ho rada1010 kdyz jsem byla mala271127

  Příspěvek z 11. června 2009 v 16:34.
  elí v něm napsal:

  Reakce na Micíkoli:

  že by?

  Příspěvek z 11. června 2009 v 16:31.
  elí v něm napsal:

  Reakce na Renatka201:

  tak když máš tak ráda zvířátka tak o nich zkus něco napsat sama. ostatní to určitě potěší. já osobně mám zvířata taky moc ráda.