Alíkovina

Puberta, dospívání

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Kamarádi
Projde si tím každá holka. Dospívání berou některé dívky jako super čas života. Některé však ne. Je to normální. V době dospívání se z dítěte stává holka. Proto třeba holky bolí a svědí prsa, více se potí, rostou chloupky na nohách, někdo roste hodně do výšky, jiné přibývají více na váze. Je to u každého jinak.

Jenže se slovem „dospívání“ přichází i puberta. To slovo asi každá dívka už slyšela. Puberta je čas, který si dívka užívá naplno. Je to období dobré i zlé.

To dobré představuje láska, více volnosti, objevování ženství.

Zlo pro mne představuje menstruace. I když, jak pro koho. Některé z nás jsou rády, že dospěly a že se staly ženami. Jiné ji berou jako otravnou věc, která se objevuje každý měsíc. I v tomhle jsme každá jiná.

Puberta přináší i starosti. Třeba učení. V takových čtrnácti letech dívky už bývají ve škole nepozorné, učení je nebaví, často jsou po škole kvůli malérům.

Starosti přibývají i doma, přibývají povinnosti. Například: vynášet koše, umývat a utírat nádobí, vytírání podlah, umývání oken, vysávání ... a mnoho dalšího. Většina dospívajících dívek chodí většinou sama ven s kamarádkami. Ale teď se to bude měnit. Máma bude trestat zarachem. Ano, dospívající holky nebaví sedět doma a dívat se na politiku. Baví je chodit na diskotéky, ven, chodit ke kamarádkám.

Tímto říkám, ať si z puberty a dospívání nic neděláte. Každý si tím projde a vyhnout se tomu nejde.

Autorka: (10 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 9. února ve 13:08.
kajca v něm napsala:

Jak tam máš napsané že se z dítěte stává holka tak to nn
Puberta je že se stává z dívky ( holky). žena

Příspěvek z 12. března 2015 v 16:49.
bertoza58 v něm napsala:

poinosti

ještě nemám pubertu a už luxuju26