Alíkovina

Puberta mě mění od základů

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
V mé třídě bylo spoustu kamarádů, kteří už prožívali pubertu, já jsem mezi ně ale nepatřila. Všechno to přišlo jednoho dne, vůbec se mi to nelíbilo.

Aby rozvod vaše děti nebolel - Kateřina & dcera Alžběta, © David Port

Myslela jsem si, že by se mi puberta mohla vyhnout a mohla bych normálně pokračovat ve svém životě. Vše se ale změnilo během chvilky.

Začala jsem být strašně náladová a asi i protivná. Měla jsem vlny smutných emocí. Jednou jsem si přišla hezká, podruhé úplně nemožná. Také jsem se strašně rychle rozhádala. Moje mamka má ráda pořádek a to všude - hlavním problémem je moje skříň s oblečením, to ona (ta skříň) způsobuje všechny moje hádky s mamkou. Někdy začnu i brečet a do hodiny jsem zase vysmátý člověk. Občas si připadám i hodně zbytečná a také nepotřebná. Nejhorší na tom je, že alespoň jednu hodinu denně jsem puberťačka na ránu a zbytek dne jsem zase obyčejné a hodné dítě. Opravdu zvláštní, asi to nikdy nepochopím. 

Zase na druhou stranu puberta má i své výhody, holky se začínají líbit klukům a naopak. Holky už nejsou tak placaté jako prvňáčci. Mě moc a moc pomáhá promluvit si o svých problémech s mámou.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!