Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Putování časem

  vydáno  •  volný čas venku
  Cestou tam jsme si zpívali známé písničky o bojovnících a princeznách. O mýtech a bájných tvorech. Těšili jsme se na nové lidi, které potkáme a ten kus historie, který prožijeme.

  Nezní to asi jako obvyklá, nekonečně nudná cesta těch, kteří jedou autem na dovolenou. Vlastně jsme jeli za tím, čemu většina lidí říká práce. Ale pro nás je to skvělá zábava.

  Jsme totiž kováři, šermíři a trhovci. Většinou máme ještě jedno zaměstnání, ale tohle nás všechny spojuje na našich cestách časem. Navzájem se totiž potřebujeme. Kováři vyrobí zbraně a brnění, šermíři s jejich pomocí sehrají představení tak, aby vyprávělo konkrétní historickou událost a trhovci pak ukazují všechny možné formy umění, které se váže k dané době. Většina akcí se váže jen k jedné události, jako třeba česká Bitva na Bílé hoře, ale je jich u nás mnohem víc. 

  Naše letní cesta nás však zavedla do Portugalska, na místo, kde se moderní člověk mohl setkat s čímkoli od neandrtálců přes Kelty a Římany až do současnosti. Za poklonu bylo možné získat autogram od takové celebrity, jako byl Napoleon Bonaparte.

  Bylo zajímavé sledovat, jak se lidé z doby kamenné seznamovali se střelným prachem. Na příležitost podobného rozsahu se přijedou podívat lidé z celého světa.

  Často na poslední chvíli vymýšlíme scénáře bitev a představení a v roli pak setrváváme až do konce události, aby si turista vychutnal hádku císařů a jejich následovníků nad večerním táborákem nebo pohled na dvorní dámy, jak o kousek dál štěbetají, která móda byla lepší.

  Nesmí chybět správná krčma, keltský chléb a válečné historky římského legionáře. Po setmění přichází čas ohnivých čarodějů, kteří přes den odpočívali, aby teď mohli tančit s plameny. Určitě dostanete příležitost vyzkoušet si ohromně těžké brnění, až si budete chtít zahrát některou nebezpečnou šermířskou hru. 

  Já osobně na akcích vyhledávám dvě věci. První z nich je plánování představení a her. I když se vždy nemohu přímo zapojit, můžu se podílet na vytvoření něčeho, co pobaví spoustu lidí. Snažíme se zároveň vykreslit danou dobu správně a zároveň ji propojit s něčím, co je známé v moderním světě tak, aby to rozesmálo publikum.

  Tou druhou věcí jsou mraky lidí, které potkáte. S každým z nich si můžete chvíli vyprávět, a to je úžasné. Dozvíte se spoustu novinek o celém světě, spoustu názorů a také fakt, že i vy máte co říct. Víte něco o české historii, která je velmi zajímavá, ale mnoho lidí se o ní nikdy nedozví. Můžete o ní vyprávět, můžete ji spojovat se slavnějšími událostmi a lidé, kteří na akci jsou, vás poslouchají, protože je historie zajímá. 

  Cestou zpátky si zpíváte nové písničky v jazycích, kterým ani nerozumíte. Navzájem si vyprávíte, co se komu z vás nového přihodilo a co zajímavého jste se dozvěděli. A pak jste najednou znovu v 21. století...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!