Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Putování po Frýdlantu

  vydáno  •  cestování · města a místa

  Kam na výlet? Přeci do Frýdlantu. Neváhejte a navštivte toto město, plné krásných zážitků. Dám vám tady pár tipů na výlety a zajímavá místa.

  zámek frýdlant nebe, © klariss

  Toto město naleznete v Libereckém kraji ve Frýdlantském výběžku. Okolo je spousta vesnic a menších měst. Například Raspenava, Višňová, Dětřichov, Kunratice, Lázně Libverda, Krásný Les a ještě další.

  Asi největším lákadlem je frýdlantský hrad a zámek. A stojí za to se tam podívat. Nedávno se zde natáčela pohádka Jak si nevzít princeznu, kterou budete moci shlédnout na Vánoce.

  Jako další se můžete vydat na křížovou cestu, kde vede i naučná stezka. Součástí naučné stezky je poznávání rostlin a dalších přírodnin, pexeso nebo taky povídání o samotné křížové cestě. Součástí cesty jsou rovnou dvě vyhlídky s krásným rozhledem na Frýdlant. Jelikož celá cesta vede lesem, můžete tu najít i nějaké ty houby na smaženici.

  Když navštěvujete město, nesmí chybět návštěva centra města nebo náměstí. Takže i o tom vám něco povím.

  Náměstí s radnicí se nachází v centru města. Najdete tu kašnu, sochu Albrechta z Valdštejna, a kdybyste měli chuť, můžete navštívit cukrárnu, která je přímo na náměstí.

  Taky nesmíme zapomínat na sport, takže se podíváme na discgolfové hřiště. To se nachází v lese u školy Bělíkova. Je úplně nově postavené, ale disky si musíte vzít své. A když už jsme tady, tak se můžeme podívat do stromového bludiště, které na discgolfovém hřišti neminete. Jinak se nemusíte bát nějakého vstupného, je to úplně zdarma všem přístupné. A pokud si nechcete zaházet, klidně sem můžete jít jen na procházku nebo si opéct buřty. Je zde i ohniště, takže stačí si vzít něco na zub.

  A u sportu taky zůstaneme. Navštívíme tenisové kurty, kde si může každý zahrát. V areálu najdete i bazén, dopravní hřiště a restauraci, spíše občerstvení. Dá se zde ubytovat v chatkách. Areál se nachází pod zámkem a kousek odtud je i start naší naučné stezky.

  Další tip nás vezme do zdejšího pivovaru, který se také nachází také pod zámkem. Pivovar se nejvíce proslavil svým pivem, které nese název Albrecht.

  Když jste z daleka a chtěli byste si město a okolí více prohlédnout, hodilo by se vám ubytování. A to zde také najdete. Hotel Antonie. V areálu najdete dětské hřiště, restauraci přístupnou pouze ubytovaným, ale také welnes bazén, venkovní bazén, saunu či masáže. Bazén atd. jsou ale veřejné, takže tam může jít kdokoliv.

  A pokud se chcete dobře najíst, neměli byste vynechat zdejší restauraci Na Rozcestí. Vaří tam moc dobře a je zde i venkovní občerstvení s terasou. Děti se mohou zabavit na nově postaveném hřišti. Je zde i možnost ubytování.

  A dnešní poslední tip je tu. Nesmíte zapomenout navštívit frýdlantskou rozhlednu, kterou spravuje Klub turistů Frýdlant. Z rozhledny je krásný výhled na zámek a město. Opět tu najdete hřiště, ale i občerstvení.

  To je pro dnešek vše a doufám, že se sem vypravíte! Snad se vám článek líbil.@)->-

  Autorka: