Alíkovina

Putování se sobíkem – recenze

vydáno  •  Filmy

Před nedávnem jsem navštívila promítání filmu Putování se sobíkem, který vstoupí do našich kin zítra, a následné setkání s režisérem. A tohle je shrnutí očima čtenářky Alíka.

Sobík, © Guillaume Maidatchevsky

Hned, jak se malý sobík Ailo narodil, musel čelit nástrahám nehostinné Laponské přírody. Musí společně s jeho maminkou doběhnout stádo a to mu není ještě ani týden. Hned v prvních dnech jeho života potká spoustu živočichů, ať už přátelských, nebo ne. Snímek vás provede prvním rokem Ailova života ve stádu.

Z filmu Putování se sobíkem, © Guillaume Maidatchevsky

Atmosféra:
Skvělá hudba společně se záběry nádherné přírody. I když jsem téměř po celou dobu filmu nemyslela na nic jiného než na Aila, v jednu chvíli jsem si uvědomila, jak napnutě a zároveň uvolněně se při sledování cítím. I šťastné i smutné chvilky jsou ve filmu perfektně spojeny.

Putování se sobíkem, © Guillaume Maidatchevsky

Pozitiva:
Jak jsem psala výše - atmosféra! Taky seznámení se živočichy a jejich životem humorným a poutavým stylem. Nesmím zapomenout ani na nádhernou přírodu Laponska a její neporušené kouzlo.

Negativa:
Putování se sobíkem má být dětský film, proto bych možná vynechala záběry na mrtvá zvířata, ale přece jen i taková je příroda.

Z filmu Putování se sobíkem, © Guillaume Maidatchevsky

Závěrečné zhodnocení:
Subjektivně bych na film klidně vyrazila znovu, protože takto pojatý film o zvířatech je opravdu originální. Soustředí se na jednotlivého sobíka, a ne na celý druh. A i s pár chybami je Putování se sobíkem skvělý snímek.

Upoutávka na film:

Autorka: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 20. března 2019 v 19:06.
hauntedhouse v něm napsala:

Nádhera!$>

Příspěvek z 20. března 2019 ve 14:27.
JirkaBobik v něm napsal:

Hezký článek!