Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Putovní kamínky

  vydáno  •  Tvoření · Cestování · Volný čas venku

  Cestuješ? Jezdíš na výlety? Mám pro tebe aktivitu, která by tě mohla bavit! Je jedno, kolik ti je let, oceňuje se každý výtvor. Pokud tě baví malovat, kreslit, cestovat a hledat, tak by sis měl/a přečíst tento článek. Chceš dělat putovní kamínky, ale nevíš, jak na ně? Poradím ti!

  Kamínky, © MMer

  Když se nudím, zabývám se malováním putovních kamínků. Sama jsem je začala malovat někdy na konci měsíce října. Když jsme byli jednou na procházce na rozhlednu s mou neteří, synovcem a švagrovou, našli jsme dva putovní kamínky. Oni už o tom věděli a malovali je. Já jsem o tom nic nevěděla a přišlo mi to zajímavé. Ještě ten večer jsem si o nich něco zjistila. Je i jedna zajímavost – na Facebooku jsou skupiny lidí. Pokud kamínek namaluješ nebo najdeš, tak ho vyfotíš a přidáš jako příspěvek.

  Potřebné věci

  Budeš potřebovat kamínek jakékoliv velikosti, štětec, kterým budeš nanášet barvu, a samozřejmě tu barvu (doporučují se akrylové barvy, ale já maluji speciálními voskovkami a temperami). Aby to nesmyla voda, tak použijeme obyčejný lak na vlasy nebo průhledný akrylový lak.

  Postup

  Vezmi si kamínek a barvu, na jednu stranu si namaluj obrázek (můžeš i podle předlohy), druhou stranu kamínku můžeš nechat prázdnou (potom nebude putovat – zůstane tam, kde jsi ho nechal/a). Pokud ho ze zadní strany nepopíšeš a dáš ho třeba na nějakou rodinou památku, pro osobu, co ho našla, by to mělo znamenat, že ho může vyfotit, ale má ho nechat na stejném místě. A nebo ji můžeš popsat (to bude putovat). Druhá strana kamínku by měla vypadat takto – měl by tam být název skupiny na Facebooku a u toho nakreslené logo aplikace Facebook, potom už tam jen dopiš směrovací číslo svého bydliště. Až půjdeš na procházku či výlet, zanech ho někde položený. Někdo už by ho pak měl najít. Když ho najde, může ho vyfotit, dát na Facebook a potom zase někde položit.

  Schovávání

  Pokud chceš schovat kamínek, měl by být na dobře viditelném místě. Říká se schovat, ale vlastně ho tam jen odložíš. Měl by být dobře viditelný a nejlépe na místech, kam lidé – děti – často chodí. Nejlepší místa jsou rozhledny, informační tabule, hřiště (třeba houpačky či klouzačky), blízkosti hradů, zámků, u kašen, případně třeba jen na zídce nebo kameni.

  Hledání

  Měli byste hledat na místech, která jsem popsala výše. Většinou se kamínky nejvíce nacházejí na rozhlednách či hradech. Pokud některý kamínek najdeš, je nejlepší si ho hned na místě vyfotit. Pokud chceš, vezmi si ho a dej ho na jiné místo. Můžeš ho nechat někde poblíž místa, kde jsi ho našel/našla, nebo si ho vzít domů a dát ho někam úplně jinam.

  Moje zkušenosti

  S hledáním jsem na tom teď docela špatně, jelikož na výlety moc nejezdíme, protože je zima, ale od jara to bude určitě lepší. Jeden jsem nedávno našla s mým synovcem, ale v podstatě ho objevil on, takže se to nedá ani počítat jako mé nalezení. S malováním už je to jinak. Namalovaných mám více kamínků a až někam pojedu, budou tam zanechány. Jeden kamínek byl zanechán na rozhledně na kopci Boubín, ale nevím, jestli tam ještě vůbec bude.

  Všude najdeš spousty inspirací, jaký kamínek zrovna namalovat. Hledat můžeš na platformách jako je Google, Pinterest a nebo v samotné skupině na Facebooku.

  Toto je odkaz na jednu z nejpoužívanější skupinu na Facebooku.

  Pokud by ses chtěl/a dozvědět ještě více informací o putovních kamíncích, tak určitě najdeš něco i na Googlu.

  Ahoj!:-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 1. srpna v 10:20.
  kytarystka05 v něm napsala:

  my doma máme vlastnoručně namalovaných kamínků přes 40 :-D (sami jsme je namalovali) $>

  Příspěvek z 3. března ve 12:07, upravený po 2 minutách.
  Pandik v něm napsala:

  Já zrovna nedávno jeden krásný našla (kamínek). A v neděli ho dala na Konopiště. Byl takový krásný s červeným moc hezky ozdobeným ptáčkem. 😉 pět tlapek

  Příspěvek z 2. března ve 22:12.
  aneta1621 v něm napsala:

  Pěkný a zajímavý článek. :-)
  Pět tlapek. 🐾