Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ráda chodím do školy

  vydáno  •  Škola
  Ano, baví mě škola. Chodím na střední školu a chodím tam ráda.

  ilustrační snímek, © MAFRA

  Když jsem byla na základní škole, nebyla jsem šťastná. Nerozuměla jsem většině lidí, kteří tam chodili a oni zase nechápali mě. Nevěřila jsem, že by to mohlo být jiné. Byla jsem prostě více odlišná a tak jsem příliš nezapadala.

  Teď chodím do prváku a studuji obor informační služby - knihkupectví. Odjakživa jsem milovala knihy. Přečetla jsem snad více knih než většina spolužáků z mé bývalé třídy. Proto mi říkali, že jsem šprt. Já to ale nedělala proto, abych byla chytřejší a mohla se nad nimi povyšovat. Četla jsem, protože mě to bavilo.

  Na základní škole jsou různé děti, bez ohledu na jejich zájmy, víru. Na střední je to lepší hlavně proto, že studujete to, co vás baví. Pohybujete se mezi lidmi, které to baví také. Tím pádem si mnohem lépe rozumíte a máte společná témata a záliby, které vás spojují.

  Teď už si nepřipadám jako „podivín“. Získala jsem sebevědomí, když jsem zjistila, že jsem v tom, co studuji, dobrá.

  Proto vám radím, jděte na školu, na kterou jít chcete. Samozřejmě vezměte názory druhých v potaz, mnohé z nich mohout být velmi rozumné, Ale nenechte se příliš ovlivňovat. Konečné rozhodnutí by mělo být to vaše.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 18. února 2016 ve 22:04.
  kapibary v něm napsala:

  Reakce na ILoveMyLife:

  Jsem ráda že se mnou souhlasíš. :) Je to pro mně sice náročný, ale učim se co nejvíc můžu, abych tu školu zvládla. Chci jí zvládnout. :)

  Příspěvek z 17. února 2016 v 17:54.
  ILoveMyLife v něm napsala:

  Škola mě taky baví

  Sice jsem na základce, ale přesto mě škola baví. Jde mi a do školy chodím ráda. Možná mě má někdo za šprtku nwm, ale když potřebují pomoct jdou zamnou( k tomu jsem jim dobrá:)). Já se učím ráda a nemyslím si, že jsem šprtka. Taky mi známky semtam ujedou. To je snad normální.
  Úplně s tebou souhlasím v tom výběru střední(sama si budu brzy vybírat). Jinak moc pěkný článek:). Jsem ráda, že někdo má stejné názory jako já.

  P.S. Taky hrozně ráda čtu:D. Většina lidí mi tvrdí, že tlusté knihy by četli roky. Já si, ale myslím, že to není o velikosti knihy, ale o jejím obsahu. 25