Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ráda čtu detektivky. Spolužák se mi vysmál

  vydáno  •  Knihy · Šikana · Kamarádství
  Taky patříte mezi ty, co rádi čtou detektivní příběhy? Nebo vůbec rádi čtete? Já tedy ano. Zbožňuju vlastně všechny knížky - od komiksů až po historické nebo válečné knihy. Někdy mě kniha sice nezaujme, tak ji nečtu, ale skoro vždycky si vypůjčím nějaký detektivní příběh o dětech.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Jako příklad uvedu třeba celou sérii knížek od Enid Blytonové - Správnou pětku či sérii Tajemství. Taky mám velmi ráda spisovatele Thomase Brezinu a jeho Klub Tygrů a Klub záhad.

  Jednou se nás učitelka na češtinu ptala, co právě teď čteme a měli jsme o té knize něco povědět. Já jsem zrovna četla jednu knížku od Enid Blytonové, tak jsem řekla její název a autorku a trochu jsem se o ději rozpovídala. Spolužačky to vzaly v pohodě, samy se také rozpovídaly. Většina sice mluvila o knížkách od Jacqueline Wilsonové, která mimochodem píše krásné dívčí romány, pár mluvilo o Thomasi Brezinovi a já o Enid Blytonové. Snad jen dva kluci z naší třídy se taky trochu rozpovídali a zbytek mlčel, protože zrovna nic nečetl.

  Naše češtinářka nepatří mezi typy učitelek, které vám vše odpustí, když se na ně sladce usmějete. Nemám ji moc ráda, protože když si jednou za rok něco zapomenete, hned jste ten, co zapomíná pořád. Ale češtinu učí celkem dobře a je docela pohodová osoba. Takže když zbytek kluků řekl, že právě nečtou žádnou knížku, učitelka to pochopila tak, že nečtou vůbec. A ona je to vesměs pravda, protože na to téměř všichni úplně kašlou.

  Když hodina češtiny skončila, jeden spolužák za mnou přišel a řekl mi, že jsem pěkně trapná, když čtu takové koniny, že si mám raději vybrat nějakou pořádnou a zajímavou knížku. Byl to právě jeden z těch kluků, kteří nemluvili o žádné knížce. Řekla jsem mu, ať si raději hledí sebe a neradí mi, když sám není schopný si nic přečíst a ať si trhne nohou. Nevím, jak moc to vzal vážně, ale teď se spolu vůbec nebavíme a nemáme spolu dobrý vztah. A mě to ani moc netrápí.

  Proto vám chci říct - nenechte se ovlivnit někým jiným a čtěte si knihy podle svého gusta. A když někdo nečte, tak to neřešte, není to přeci váš problém. A pokud se vám náhodou bude někdo smát, tak ho ignorujte. Poslouchat někoho, kdo ani po knize nesáhne a ještě vám radí, abyste nečetli ty a ty knížky, to nemá význam. Můžete si přece číst co chcete a nemůže to ovlivnit ten, kterému to vadí!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (72)

  Příspěvek z 28. března 2011 v 19:58.
  Hilary-Hill v něm napsala:

  Detektivky jsou skvělé

  Souhlasím s těma co také rádi čtou detektivky.Já je mám hrozně ráda a Thomas Brezina je můj oblíbený spisovatel.A knihy klub záhad jsou dobré už jsem jich několik četla a popravdě mě to bavilo.Každý má své gusto a nikdo ti nemůže rozkazovat nebo ti nadávat za to co čteš a co máš ráda.Mějte se hezky.........a nezapomeňte číííííííst 21

  Příspěvek z 11. března 2011 v 15:35.
  katuša123 v něm napsal:

  Reakce na prosteholka1:

  Agatha Christie je nejlepší!
  Koho máš radši Marplovou nebo Poirota?

  Příspěvek z 11. března 2011 v 15:34.
  katuša123 v něm napsal:

  Reakce na prosteholka1:

  Agatha Christie je nejlepší!!
  Koho máš radši Marplovou nebo Poirota?