Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Řada knih: Kouzelný Atlas Putování Časem: 1.díl

  vydáno

  Tato řada knih pojednává o Báře, která se nastěhovala do nového domu a na půdě našla kouzelný atlas, který ji přenáší do minulosti.

  Zahájení oslav 700. výročí narození krále Karla IV. na Pražském hradu (3. dubna 2016)., © MAFRA

  Tyto knihy napsala Veronika Válková a ilustroval je Petr Kopl. Knihy jsou jak zábavné a napínavé, tak i naučné. Mě toho naučily hodně. Můžete pohlédnout do minulosti a zjistit, jak se to tam liší od dnešní doby.

  Děj: Bára se přistěhuje do nového domu, je větší než ten, co měli předtím. S domem přichází i kočka Barča. Bára se jde podívat na půdu a spatří tam truhlu se starým atlasem. Atlas otevře, chvíli si ho prohlíží, a jen co prstem zavadí o stránku, ocitne se u moře, kde sebere jednu mušli. Po chvíli se zem zahoupe a Bára se vrátí zpět na půdu, ovšem mušle jí zůstává v ruce. Nemůže tomu uvěřit. Až znovu navštíví půdu, přidrží prst na atlase déle a ocitne se v době Karla IV. Když se na sebe podívá, má na sobě šaty z té doby, ostatně jako ve všech dílech. V této době je Karel (tehdy ještě Václav) mladý a dozvídá se, že se má provdat. Neví, za koho, chce se provdat jen za Blanku z Valois, kterou miluje. Dověděl se, že Blanku chtějí také provdat. Když se Bára dozví, že ten mladík je Karel IV, říká mu vše, co se o něm ve škole učili, i to, že bude mít 4 manželky. Později Václav s Blankou a Bárou uteče. Nakonec je stejně chytí. Až potom se Václav dozvídá, že ho chtěli provdat právě s Blankou a že útěk byl naprosto zbytečný. Dověděl se i pravdu, že Blanka bude jeho první manželkou a že umře. Kniha se mi velmi líbila.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 13. srpna 2017 v 11:05.
  2newpp v něm napsala:

  Mě k tomu přivedla kamarádka a jsou fakt super! Zítra jdu do knihovny pro další :->

  Příspěvek z 13. srpna 2017 v 10:26.
  unous v něm napsala:

  Tyhle knížky jsou parádní! Nečetla jsem sice všechny, ale ty které měli v knihovně, se mi moc líbil :)