Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ragnar Lothbrok

  vydáno  •  televize

  Znáte seriál Vikings? Zajímá vás historie? Ragnar Lothbrok byl mocný vikingský válečník, který žil v 9. století. Narodil se v jižním Norsku blízko Kattegatu. Teď si o něm něco povíme.

  Ragnar Lothbrok, © Silka

  Poznámka redakce: Seriál není moc vhodný pro děti! Série, o nichž je článek, jsou doporučované od 15 let.

  Tento článek budu psát o Ragnarovi z mého oblíbeného seriálu Vikings (Vikingové). Ragnar je podle mě nejlepší postava z celého seriálu. Líbí se mi, jak je seriál dobrodružný. Nejvíce mě na seriálu baví, jak Vikingové plují po mořích a jak bojují. A navíc je tento seriál poučný, dozvíte se v něm i něco z dějepisu.

  První série

  Ragnar se narodil v jižním Norsku, blízko Kattegatu. Když mu bylo 15, král Froh napadl Norsko. Ragnar se připojil k bojovníkům krále Siwarda a Froha porazili. Když dospěl, přestěhoval se do Kattegatu. Se svým bratrem Rollem se vypravili na nájezd do východní části moře. Všichni Vikingové, kteří pluli s Ragnarem, bojovali proti domorodcům. Po bitvě Ragnar uviděl boha Odina v masce poutníka. Domů do Kattegatu přivezl velkou kořist. Po oslavě vítězství se rozhodl vzít svého dvanáctiletého syna Bjorna na obřad, kde Bjorn dostane náramek mužství.

  Ragnar touží cestovat na západ, je přesvědčen, že tam nalezne velké bohatství. Nerespektuje vůdce Earla Haraldsona, který chce na východ. V tajnosti pluje na západ, kde společně s několika muži napadne klášter. Ragnar jednoho mnicha vezme jako otroka domů. Když se vrátí domů, musí do velkého sálu, kde mu Haraldson zabaví poklad. Ragnar si z pokladu může vzít pouze jednu věc, vybere si mnicha Athelstana. Postupně se s Athelstanem spřátelí. Už ho nebere jako otroka. Athelstan mu vypráví o Anglii. Ragnar je nadšený a přesvědčuje Haraldsona, aby pluli na západ. Haraldson nakonec schválí cestu na západ, Vikingové zabijí saské vojáky a dobijí Northumbii.

  Po návratu domů se Ragnar po několika rozepřích utkává na život a na smrt s Haraldsonem, i přesto, že je ještě zraněn, nakonec zvítězí a přichystá Earlu Haraldsonovi velký pohřeb. Dozví se, že jeho žena Lagertha je těhotná. Zanedlouho vyráží Vikingové na další nájezd. Dojde k bitvě a Ragnar se vrací s kořistí. Doma zjistí, že jeho nenarozený syn zemřel. Ragnar uspořádá oslavu a pozve krále Horika. Spojí s ním síly. Brzy vyráží na další cestu, kde pozná ženu Aslaug. Zamiluje se do ní. Nakonec se Vikingové po několika bitvách vrací domů.

  Druhá série

  Ragnar se nepohodne se svým bratrem Rollem. Rollo se nechce usmířit, a tak bojuje proti Ragnarovi. Už se chystá zabít Ragnara, ale uvědomí si, že jsou bratři. Floki, stavitel lodí, se v bitvě zraní. Bitva končí. Ragnar a ostatní Vikingové se dohodli na dalším nájezdu na západ. Po návratu do Kattegatu Bjorn řekl Laghertě, že se Ragnar zamiloval do Aslaug. Lagertha se naštve a donutí Ragnara, aby ji už nikdy neviděl. Zanedlouho těhotná Aslaug přijede do Kattegatu. Ragnar uspořádá oslavu. Lagertha pochopí, že Ragnar má novou ženu, a s Bjornem odjíždí do Hedeby.

  Když se Floki uzdraví, začne znovu stavět lodě. Aslaug se narodí další synové. Rollo chce vyrazit s Ragnarem na západ, ale Ragnar mu to nedovolí, protože ho zradil. Vikingové s Athelstanem plují na západ, do Northumbie. Strhne se bouře a několik Vikingů se utopí. V tábořišti je napadnou vojáci, ale Vikingové zvítězí. Brzy zjistí, že nejsou v Northumbii, ale ve Wessexu. Ragnar chce založit osadu a obdělávat půdu. Začne vyjednávat s králem Ecbertem. Ragnar získá území, kde začnou budovat osadu. Najednou musí Ragnar odjet do Kattegatu – zjistil, že ho napadli. Mezitím Rollo v Kattegatu zachrání Aslaug a Ragnarovy syny. V Kattegatu je malá armáda, a tak přijde na pomoc armáda Lagerthy z Hedeby. Ragnar se setká s Bjornem. Bjorn je už skoro dospělý. Bojuje společně s Ragnarem a bitvu vyhrají. Všichni Bjorna chválí.

  Lagertha se vrátí zpět do Hedeby. Bjorn zůstane v Kattegatu. Ragnar zjistí, že Athelstan byl zajatý králem Ecbertem. Lagerta se stane spojencem Ragnara. Všichni ji znají pod jménem Earl Ingstat. Společně se vrací zpět do Wessexu. Nakonec dojde k bitvě s králem Ecbertem. Rollo se zraní a Vikingové jsou poraženi. Athelstan poznal Rolla a řekl Ecbertovi, ať ho vezme s sebou. Rollo se pomalu uzdravuje a Ragnar ho získá zpět. Po několika rozepřích mezi Vikingy se Ragnar stane králem. Jak celý příběh dopadne? Myslíte, že král Ragnar popluje na další bitvy?

  video:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 22. února 2021 ve 20:30.
  X_NeL-a_X825_D v něm napsala:

  Já znám maximálně Ragnarok od Marvelu😅

  Příspěvek z 20. února 2021 v 17:02.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Serial není historie. Např Ivar Bezkostný nebyl žádný vyšinutý blbec. Pravda je, že nemohl chodit a bojovnívi jej do boje nosili na štítu. Nicméně byl to jeden z nejobśvanějších bojovníku. Pariz Ragnar nikdy neoblehal a trik s mrtvým mužem byl použit úplně někde jinde a úplně někým jiným. Jinak článek jezký. Jen mi zde chybí srovnání s fakty.

  Příspěvek z 20. února 2021 v 15:39.
  Faolis v něm napsala:

  Jo, tenhle seriál není špatnej, sledujeme ho s taťkou, ale kam se hrabe na tu knížku. Ta má teprve grády. Doporučuju