Alíkovina

Řeč těla psů

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Kdy je pes klidný, nešťastný nebo agresivní?

Iva Volková se přetahuje o klacek s fenou, křížencem stafordšírského teriéra a pitbulteriéra, která živořila u narkomanů., © MAFRA

Co ti tvůj pejsek chce říct pohyby svého těla?

KLIDNÝ,SPOKOJENÝ A ZVĚDAVÝ - pejsek má vzpřímené uši, vlídný výraz a zájem o okolí. Tohle naznačuje klidného a spokojeného psa. 

NEŠŤASTNÝ NEBO NEMOCNÝ - podle držení těla. Je vidět, že pes má nestabilní držení těla, je sklíčený a smutný. Má dojem, že je ohrožen nebo je týraný, či prostředí ve kterém se nachází není příliš vhodné (něco ho bolí, je nemocný).

BÁZLIVÁ AGRESE - výraz strachu a obranné agrese. Uši směřují dozadu, tlama je otevřená do široka, jsou vidět zuby. Hlava je směrem vzhůru. Očima sleduje protivníka. Tento výraz doprovází i výhružné výštěky.

VYLEKANÝ - vylekaný pes couvá od zdroje, místa které ho vyplašilo. Ocas a uši jsou schované,  oči sledují to, čeho se boj,í aby mohl případně rychle utéct. Vidíme bělmo očí, srdce mu zrychleně tepe.

V případě zájmu jich vypíši i víc.                                                                         
Zdroj: Můj pes

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!