Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze - Akimbo

  vydáno  •  Informatika
  Recenze - Akimbo

  Notebooky, tablet a počítač pro žáky a studenty, © Technet.cz

  Charakteristika hlavní postavy. 

  Hlavní postavou této plošinové skákačky je modrovlasý s černým odstínem Akimbo, který je svalnaté postavy. Nemá na sobě žádné oblečení kromě černých kalhot a červené čelenky v podobě kusu hadru na čele. Jako zbraň někdy používá tenký meč s trochu zahnutou čepelí a žlutým jílcem. Rukojeť má červenou barvu. Jaké jsou jeho schopnosti? Je to Kung Fu hrdina a proto umí různé hmaty tohoto bojové sportu. Navíc umí různá salta a létání. Rovněž je obdařen i různými skoky, které mu mohou pomoct zdrhnout před nepřáteli. 

  Příběh. Jste na pustém neobydleném ostrově v podobě mladíka v magna stylu, který má za úkol zachránit ostrov před zlým čínským drakem, který mistrně ovládá magii. K dosažení vašeho šlechetného cíle vám nic nepomůže kromě důvtipu a pár vylepšení, které se na něm různě vyskytují. 

  Hlavní zádrhel - vysoká obtížnost Akimbo je hra, kde i nejlehčí úrovně této plošinové hry budou pro vás doslova a do písmene těžkým oříškem. Hlavní faktor, který má vliv na obtížnost hry, je málo životů a to jak počtem, tak i špatným způsobem obnovování. Dále pak mnoho propastí a absence obranných prvků, které by hlavního hrdinu mohlo ochránit před smrtí. Další nevýhoda tkví v poměrně hustém zastoupení nepřátel a obtížností. Můžou na vás střílet, skákat, mlátit a někteří i něco házet. V neposlední řadě svoji negativní roli v této hře hraje i časový limit, který má reprezentovat sytost postavy. Ten velmi zrychluje hru a zabraňuje delšímu přemýšlení. 

  Nejhorší nepřítel.  Nejobávanější nepřítel je bezesporu malý mužík. Proč zrovna malý muž? Protože toho ze všech nepřátel umí nejvíc. Umí skákat, vrhat kameny, ale i základy boxu v podobě mlácení pěstmi kolem sebe. Jak vlastně vypadá? Je o něco menší než hlavní hrdina, ale o poznání robustnější. Má tmavě hnědé dlouhé vlasy a velké oči. Oblečen je velmi prostě. Ve zkratce to je malý humanoid. Dalšími tvrdými nepřáteli jsou duch a ohnivý muž. Proč jsou tak hrozní? Protože jsou nesmrtelní a duchů je navíc hodně. Jediná obrana před nimi je útěk. 

  Celkové hodnocení hry.  Hlavní předností této hry je vysoká hratelnost. Jak už jsem jednou napsal, hlavní hrdina umí spoustu různých bojových hmatů, které dělají hru zajímavější. Navíc na každého nepřítele platí jiná taktika, takže různá comba pěkně využijete. Další světlou stránkou hry je velmi pěkná grafika. Prostředí vypadá velmi hezky a to jak popředí, tak i pozadí. Zvuky a hudba nijak zvlášť nepotěší, ale ani nijak neurazí. Velmi dobře dokreslují celkovou atmosféru, která by byla bez zvuků chudá. Jak už bylo napsáno, jediným nevýhodou této hry je velmi vysoká obtížnost. Hodnocení vyjádřené ve hvězdičkách: ***

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!