Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu: 100% Vlk

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Musí mít správný vůdce vlkodlaků mohutnou srst, ohromnou velikost a nadlidskou sílu? Je potřeba, aby byl podobný svým druhům? Tento film na tyto otázky odpovídá už od 23. září v kinech!

  Freddy, © Bontonfilm

  Něco o filmu

  Jedná se o bláznivě-akční animovaný film, který je vhodný pro děti i jejich rodiče. Některé scény pobaví, jiné ukáží nečekané bojové umění. Film dokonce ukazuje, že ani starší lidé nemusí být tolik omezení v pohybu. :->

  Děj filmu

  Vše začíná poněkud zvláštně. Po ulici běží chlapec s čímsi zářivým a během stejné chvíle po střechách domů rychlým tempem poskakuje skupina vlkodlaků. Situace vypadá, jako kdyby vlkodlaci sledovali chlapce, ale vše je naopak. Zářivá věc, se kterou chlapec utíká po ulicích, ve skutečnosti ukazuje, zda jsou v blízkém okolí vlkodlaci. Díky této věci mohl chlapec vysledovat, že vlkodlaci běželi k hořícímu domu, aby tam šli na pomoc. Pokusil se také pomoct, přičemž si ho vlkodlaci všimli. Zjistilo se, že jde o syna vůdce jejich smečky, který však ještě nemá schopnosti se přeměnit na vlkodlaka.

  Cestou domů se stala jedna nehoda. Když se Freddy (tak se jmenoval ten kluk) s jeho otcem (který byl také na výpravě a byl v podobě vlkodlaka) vraceli, omylem se ukázali jednomu pánovi, který zrovna jel se zmrzlinářským vozem kolem. Jelikož spatřil vlkodlaka, který si odnáší dítě kamsi bokem, rozhodl se, že toho kluka musí zachránit.

  Zmrzlinář a fazolky, © Bontonfilm

  Semlelo se to bohužel až ve chvíli, kdy se ocitli před velkou propastí. Při podivné snaze se ubránit vlkodlakovi, který na něj ani nezaútočil, se zmrzlinář ocitl nad propastí. Zmrzlinář se kdesi zachytil a vlkodlak (Freddyho otec) se mu snažil pomoct nahoru, ale nakonec to dopadlo tak, že tam spadl sám a zmrzlinář se vyšplhal nahoru. Také se zmocnil té zářivé věci, kterou Freddy ztratil, když ho odváděl jeho strýc krátce po tomto incidentu.

  Následující scéna se odehrává až po šesti letech v příběhu. Freddy je už dostatečně velký na svou první proměnu ve vlkodlaka a má se stát novým vůdcem smečky. Co ho ale překvapí, je jeho podoba po proměně. Promění se v roztomilého psího pudla, který nevypadá vůbec děsivě. Smečka mu tedy dává jeden den na to, aby dokázal, že má charakter vlkodlaka, jinak bude ze smečky vyloučen a novým vůdcem se stane někdo jiný.

  Freddy jako člověk a vlkodlaci, © Bontonfilm

  Freddy pochopí, že musí udělat něco velkého, aby ho ostatní členové smečky mohli brát jako rovnocenného vlkodlaka, a tudíž se rozhodne, že si půjde pro zářivý prsten, který před šesti lety ztratil. Nebude to však mít jednoduché, jelikož zmrzlinář se za těch šest let stal jejich hlavním nepřítelem a byla již spoustu pokusů, kdy se ostatní členové smečky pokusili prsten získat zpět.

  Freddy se tedy vydá ve své pudlovské podobě do města, kde narazí na psí slečnu Betty, která ho výměnou za lákavou nabídku dovede ke zmrzlináři. Na místě se nechá zlákat falešným prstenem a zmrzlinář ho mezitím chytí. Betty ho ale nenechá zamotaného v problému a přijde mu na pomoc. Díky skvělému bojovému umění zmrzlináři vezmou zářivý prsten a společně utečou pryč.

  Freddy a Betty, © Bontonfilm

  Zde ale problémy nekončí, jelikož Freddy nemůže přivést domů psa a splnit to, co slíbil (protože už dávno mezi sebou měli vlkodlaci a psi spory). To Betty vyvede z pozornosti, což zapříčiní to, že je oba chytnou do psího útulku, ze kterého se pověstně ještě žádný pes nedostal živý.

  Dostane se Freddy z útulku ven? Nevezme jim zmrzlinář znovu zářivý prsten? Bude Freddy ze smečky navždy vykázán? To se dozvíte v samotném filmu! :-)

  Betty, © Bontonfilm

  Zhodnocení

  Mínusy:

  • Na začátku příběhu bylo řečeno, že kdyby se zářivý prsten dostal do rukou špatné osoby, byly by s tím problémy. Však nikde ve filmu zářivý prsten přílišnou moc neměl (pouze když zmrzlinář potřeboval zjistit, zda jsou vlkodlaci v jeho okolí, či je potřeboval najít). Tudíž to moc nechápu.

  Plusy:

  • Některé scény byly opravdu komické.
  • Zpracování mnoha bojových scén dokonce i se zvířaty.
  • Zapojení starších lidí do klíčových scén příběhu.

  Závěr

  Mně se film opravdu líbil. :-) Máte-li rádi akčnější animované filmy, které jsou dostupné pro děti, může být tento film pro vás. Své si v něm najdou i milovníci psů.

  Procentuální zhodnocení: 91 %

  A ještě tady trailer:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 16. srpna 2023 v 19:34.
  Elinor v něm napsala:

  Za MNE super

  Příspěvek z 6. srpna 2023 ve 12:52.
  Eninka11 v něm napsala:

  Je i seriál dává na minimaxu a jmenuje se 100%vlk:Legenda o měsíčním kameni je i druhé pokračování jménem 100%wolf:The book of Hath ale ho zatím nedávají a doufám že ho uvidím a je další film 200%wolf a chci ho taky vydet.

  Příspěvek z 27. září 2021 v 18:12.
  adesladolesa v něm napsal:

  pudli jsou lepší. babička má doma pudli a ráda si s nima hraju O:-):-)$>