Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu Křupaví mazlíčci

  vydáno  •  filmy

  Myslíte si, že sušenka je opravdu jen nějaká upečená placka z obyčejného těsta? Myslíte si, že sušenka nic nedokáže? Tento film vás přesvědčí, že i obyčejné sušenky ve tvaru zvířátek dokážou vykouzlit úsměv na ne jedné lidské tváři. Film má premiéru ve čtvrtek 27. 8.

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Něco k filmu
  Jedná se o animovaný fantasy film s komediálním nádechem, který je určený pro celou rodinu, ale podle mě je nejvhodnější pro menší děti, tak od osmi let. Menší děti by to podle mě nemusely úplně pochopit a možná by některé dospělé mohl film nudit.

  Děj
  Owen Huntigton žije se svou přítelkyní Zoe a malou dcerkou, ovšem na ně nemá moc času, neboť žije pouze prací. Pracuje v továrně otce Zoe na psí žrádlo, kde ochutnává jídlo pro psy. Jeho strýček Bob vlastní cirkus, který odkáže právě Owenovi. Owen a Zoe se poznali právě v cirkuse, stejně tak jako Bob se svou manželkou. O tuto ženu měl zájem i Bobův zákeřný bratr Horatio, kterému na rozdíl od Boba jde o slávu a jmění, zatímco Bobovi jde o to dělat radost lidem. Bob jednoho dne odkáže cirkus svému synovci, tedy Owenovi. Zoe s Owenem a svou malou dcerkou se jedou na cirkus podívat, když se dozví, že cirkus vyhořel a při požáru záhadně zmizel strýček Bob se svou manželkou. Na smuteční obřad nebyl pozván Horatio, kterému se to nelíbí a zčistajasna se tam objeví a ztropí paniku a neplechu. Nadává, že mu Bob sebral veškerou slávu a jmění. Když chce Owen se Zoe a malou dcerkou z tohoto zmatku zmizet, tak je před autem zastaví dva hafani a modrý pes jim dá nějakou krabičku. V autě zjistí, že v krabičce jsou sušenky ve tvaru zvířátek, a myslí si, že budou bůhvíjak staré, takže je jíst nebudou. Ovšem dcerka chce sušenku ochutnat a má hlad, tak zastaví u stánku s ovocem, kde když Bob zůstane sám v autě, tak potají jednu sušenku ochutná. A najednou se z člověka stalo zvíře.

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Celou dobu je pronásleduje kamarád Horatia, který má za úkol krabičku se sušenkami získat. Když se dcerka s maminkou vrátí do auta, tak je překvapí zvíře. Zoe ho začne mlátit svou kabelkou, ale pak uvěří, že to je Owen. Zjistí, že na druhé straně obrázku, který si prohlíželi cestou ke stánku, je informace, že tyto sušenky nemají jíst, dokud jim o tom neřekne jeden klaun z cirkusu. A tak se okamžitě vrací do cirkusu, ale i přesto, že jejich pronásledovatel byl zasažen kufrem auta a přejet autem, tak se vydává za nimi. Začíná taková honička. Zoe nadává, že když člověk spěchá, tak před ním vždy jede náklaďák. Když Owen, který je stále zvíře, se Zoe a dcerkou dorazí do cirkusu, hned k nim přijde klaun. Ten jim vysvětlí, že krabička je neustále plná, a když sníte sušenku ve tvaru zvířete, proměníte se v to zvíře. Abyste se stali opět člověkem, musíte v krabičce najít sušenku ve tvaru své postavy a sníst ji. I přes počáteční problémy to Owen udělá a je opět člověk. Ale co teď s vyhořelým cirkusem? Kdyby ho znova vybudovali, dokázal by odolávat konkurenci ostatních zábavních atrakcí? Líbil by se stále lidem tento cirkus bez Boba? A je s těmito sušenky pouze zábava, nebo můžou způsobit nemalé problémy? A kdo ve skutečnosti jsou hafanové, kteří Owenovi přinesli tak důležitou krabičku? To vše a mnoho dalšího se v tomto filmu dozvíte.

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Plusy
  Určitě bych ocenila vtipnost první půlky filmu.
  Zpracování a návaznost děje se dají jistě také ocenit.

  Mínusy
  Vytkla bych konec filmu, přišlo mi, že film skončil divnou scénou a celkově skončil tak nějak zvláštně.
  Myslím, že scénáristé měli udělat vtipnější druhou půlku, protože pro mě první půlka byla o dost vtipnější.

  Závěr
  Film je určený spíše pro menší děti a některé dospělé by podle mě mohl nudit. Ukáže vám, jak i obyčejná věc, jako je sušenka, dokáže dělat neobyčejné věci, ale také vás dostat do problémů.
  Celkově dávám filmu tak 75 %.

  Z filmu Křupaví mazlíčci, © Bonton film

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 25. srpna 2020 ve 13:45.
  ultron01 v něm napsal:

  Psala jsi, že film je pro menší děti - ale já nejsem meněí dítě....

  Určitě se na něj alespon jednou podívám...