Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu Nerozlučná dvojka

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Ve světě, kde se smích mísí s melodiemi, se rozhodl šašek jménem Don, že je čas vzdát svůj život v divadle a naplnit svůj sen stát se skutečným rytířem a dojít k hradu v oblacích! Jeho věrným společníkem je neuvěřitelně talentovaný pes s uměleckým cítěním, DJ Doggy Dog. Pojďte se mnou na tuto výpravu do tohoto článku se dozvědět více!

  Z filmu Nerozlučná dvojka, © Jérémie Degruson

  Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha je román napsaný Miguelem de Cervantem a pojednává o chudém šlechtici, který si vezme jméno Don Quijote a řekne si, že se stane rytířem v době, kdy už rytíři existovali jen v pověstích. Byl to dost snílek a někdy si domýšlel věci, které nikdy neexistovaly.

  Tento film je volné zpracování románu jménem „Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha“. Film trvá 85 minut a je určený pro celou rodinu. Jedná se o akční animovanou komedii. Film vytvořila společnost nWave s účastí scénaristů Toy Story: Příběh hraček.

  Děj

  Děj pojednává o Donovi – loutce, která hraje šaška v divadle. Dona ale nebaví hrát pořád šaška a chtěl by si jednou zahrát rytíře! Podporuje ho i Dee, kterou už nebaví hrát dámu v nesnázích, ale zbytek loutek je nepodpoří.

  Proto si Don řekne, že se sám vypraví na svoji výpravu. Jeho cílem je se dostat ke hradu v oblacích, který si vysnil. Na cestě potká psíka, kterého si představí jako lva, a pokusí se s ním bojovat. V tom ho ale zachrání plyšový pes jménem DJ Doggy Dog.

  Z filmu Nerozlučná dvojka, © Jérémie Degruson

  DJ Doggy Dog má totiž svůj sen, a to se stát právoplatným členem rodiny a myslí si, že Don by mu mohl s tím pomoct. Don mu slíbí, že mu s jeho cílem pomůže, pokud Doggy se vydá spolu s ním dál na jeho výpravě. Dohodnou se a usoudí, že by bylo dobré se vydat na cestu společně.

  Jedno z nejznámějších dobrodružství Dona Quijota pojednává o boji s větrnými mlýny, kdy místo nich viděl obry a snažil se s nimi bojovat.

  Během cesty v Central Parku narazí na kačátko, které prosí o pomoc, protože je uvízlé ve větrném mlýně. Don si ale nedělá starosti a běží hrdě na pomoc. Jelikož se ale jedná o Dona, tak to pro něj žádný větrný mlýn není. Představuje si draka, který drží káčátko ve svých spárech.

  Nerozlučná dvojka, souboj s drakem, © Jérémie Degruson

  Po tomto souboji se Donovi podaří zastavit mlýn a káčátko osvobodit. Na oslavu vítěztví nezbyde ale příliš času, protože začne padat dešť, kvůli kterému se Doggy musí rychle schovat, protože má v sobě elektrické součástky a nesmí se namočit.

  Jakmile dešť skončí, uvidí, jak děti mývalí rodinky se plaví po divoké řece a volají o pomoc. Rozhodnou se jim pomoc? Nebo se Don bude soustředit spíše na svůj hrad v oblacích? A co DJ Doggy Dog? Bude mít svoji doopravdovou rodinu? Zajděte do kina a zjistěte to na vlastní pěst!

  Z filmu Nerozlučná dvojka, © Jérémie Degruson

  Plusy

  Hezké vizuální zpracování – film byl hodně hezky animován v 3D se stylizací ve 2D. Líbily se mi barvy a celkové ztvárnění příběhu. Používal hodně stylistických řešení a připomínal oživlé ilustrace z pohádkových knih.

  Děj – děj byl smysluplný a zároveň se místy potkal i se skutečnými zápletkami z románu od Miguela de Cervanta. Odvíjelo se zároveň vícero dějových linek, díky čemuž mohl film také nabýt na zajímavosti.

  Postavy – bylo tu hodně různorodých postav a každá z nich měla svoji jedinečnou povahu. Většina postav byla svými charakteristickými vlastnostmi vyvážená, a i proto nebylo nudné sledovat vývoj jejich vztahů.

  Z filmu Nerozlučná dvojka, © Jérémie Degruson

  Minusy

  Konec – upřímně mi moc neseděl, působil dost uspěchaně a trošku nedomyšleně.

  Výběr parťáka k hlavní postavě – netradiční kombinace jsou zajímavým zpestřením různých filmových dvojek, bohužel v tomto případě se to tolik nepovedlo. DJ Doggy Dog do tohoto příběhu příliš nepasuje už jenom z toho důvodu, že obě hlavní postavy nemají téměř nic společného.

  Závěr

  Jedná se o hezkou akční komedii, která zaujala svým příběhem. Sice ji drobně kazí přítomnost DJ Doggyho, ale celkově se mi to líbilo. Je to film, na který si můžete zajít o víkendu, pokud nevíte jak strávit víkend a nechce se vám nic velkého vymýšlet. Dávám hodnocení 78 %.

  Trailer

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 24. února v 8:49.
  Slaygirl v něm napsala:

  Skvělý povedený to si zaslouží 👍