Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu Stmívání

  vydáno  •  Filmy

  Láska, romantika i napětí, to vše čtenářům i divákům nabízí Twilight sága. Neznáte knihu ani film? Zrecenzovala jsem pro vás film Stmívání, první díl z Twilight ságy.

  z filmu Twilight 3: Zatmění, © SPI International

  Něco k filmu

  Jedná se o román s upíří tématikou, který je určený spíše pro teenagery, ale i mně se moc líbil. Ovšem to neznamená, že se vám to musí líbit taky. Tento román pojednává o období v životě dospívající dívky Isabelly „Belly“ Swanové.

  Děj

  Bella Swanová se přistěhuje do městečka Forks ve státě Washington, ke svému otci Charliemu Swanovi. Umožňuje tak své matce cestovat s jejím novým manželem, hráčem nižší baseballové ligy. Poté, co se Bella přestěhuje do Forks, potkává tajemného a pohledného mladíka Edwarda Cullena, který ji proti její vlastní vůli velmi přitahuje. Nakonec Bella poznává, že Edward je členem rodiny upírů, která raději pije krev zvířat než lidskou krev. Edward a Bella se do sebe zamilují. Bella je pak bohužel velmi vážně zraněna. Ale kdo nebo co jim a jejich lásce může stát v cestě?

  Plusy

  Určitě je tento film pro teenagery, protože je s upíří tématikou, což se skoro všem teenagerům líbí.

  Mínusy

  Myslím, že jediný mínus je, že by to rodiče mohli považovat za hloupost a menší děti by to mohlo vystrašit.

  Závěr

  Film je spíše určen teenagerům, jak jsem psala v mínusech, a tento film vám ukáže, že i člověk a upír se mohou mít rádi, když je jejich láska silná.
  Celkově dávám filmu 98 %.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 13. listopadu ve 12:05, upravený vzápětí.
  Veryfr v něm napsala:

  článek je super, jak už řekla Valča :-) Dávám taky 4 tlapky

  jinak Stmívání jsem viděla jen kousek, moc mě to nebavilo, i když mám upíry ráda. Někomu se to líbit naopak může, ale radši mám Upíří deníky, i když děj je trochu podobný

  Příspěvek z 12. listopadu v 10:54, upravený vzápětí.
  amandamesa v něm napsala:

  Prave proto ze je tam ta romantika a olizovačky to neni nic pro me

  Příspěvek z 11. listopadu v 10:17.
  Valča_57 v něm napsala:

  Moc pěkný článek :-)
  Opravdu jsi ten článek napsala dobře, akorát bych tam připsala více věcí. To, o čem kniha byla jsi však napsala nejlíp, jak jsi mohla.

  Mně osobně stmívání (film) vůbec nebavilo a to jsem skoro teenagerka (je mi 12 let) ;-D Přišlo mi to naopak pro mladší a nějakými scénami zase pro starší, ale celkově spíše pro mladší.
  Kniha může být dobrá, protože u filmu bylo podle mě nejhorší, že byl natočen už před nějakou dobou a ty barvy, efekty mi přijdou katastrofální. Další, co mi na filmu dost vadilo, byli herci a jejich herecké výkony, až mi to přišlo někdy i trapné :-D A poslední věc, co mi vadila, je délka filmu, v půlce filmu jsem se začala opravdu nudit, film by podle mě měli zkrátit tak o polovinu.
  Tyto problémy, by však kniha obsahovat nemohla (až na tu délku teda) a příběh celkově mi přišel i celkem dobrý, takže bych řekla, že kniha může být dost dobrá, ale nevím, protože jsem knihu nečetla.

  Článku jako takovému dávám 4 tlapky :-)