Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu: Tlapková patrola – Vždy ve střehu

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Tlapkovou patrolu už jistě znáte ze seriálů. Nyní zamířila do kin! Můžete se na ni těšit už 30. 1. 2020, kdy bude premiéra tohoto filmu.

  Marshall, © Bontonfilm

  K filmu:
  Tlapková patrola je skupina pejsků, která je obdařena zvláštními superschopnostmi. Když nastane nějaký problém, Tlapková patrola ho vyřeší! Pomůže komukoliv, kdo se ocitne ve špatné situaci. Dokonce i svým nepřátelům. Tlapková patrola – Vždy ve střehu je vhodná pro menší děti (cca 1 – 8 let).

  Děj:
  Film byl rozdělen na tři části. Konkrétně na dva menší příběhy ze začátku (délka podobná normálnímu seriálovému dílu) a delší závěr. V následujícím odstavci budu psát o tom třetím příběhu.

  Tlapková patrola, © Bontonfilm

  Byl den, kdy se Adventure Bay chystalo k závodu o vítězství v motokárách. Tlapková patrola dostala za úkol dělat mechaniky, když se během závodu něco pokazí. Mezi závodníky se vyskytla paní Geparda, která byla sestřenicí starosty Humdigera, známého záporáka ze seriálů. Geparda měla v zásobě velikou spoustu triků, jak vyřadit ostatní závodníky ze hry. Avšak Tlapková patrola si pokaždé věděla rady a dokázala vyřazené závodníky vrátit do závodu. Ale Geparda nejznámějšího závodníka Rydera svými triky zranila, tak, že nemohl řídit, a tak nabídl řízení Marshallovi (to je ten pejsek s hasičskou čepicí), protože toho o tom autě věděl hodně. Marshall se toho tedy ujal. Mohl ten závod vyhrát, ale Geparda zajistila i jeho, a díky tomu vyhrála závod ona.

  Marshall byl zklamaný, že nevyhrál, ale Ryder mu řekl, že to nevadí. Geparda ale neměla vyhráno úplně, protože celou dobu Ryder bodově vedl, tak se organizátoři rozhodli, že nyní může vyhrát jakýkoliv závodník celý turnaj, Geparda proto chtěla víc.
  Ryder ale ani v dalšího závodě nemohl jet, protože se jeho zranění do té doby nemohlo vyléčit. Nabídl proto Marshallovi, že to může odehrát za něj. Marshall zpočátku nesouhlasil, ale protože mu Ryder nabídl, že ho bude trénovat a dávat mu rady, nakonec řekl, že pojede.

  Tlapková patrola, © Bontonfilm

  Geparda se zalekla, protože potom by Marshall mohl být výrazně lepší, tak se rozhodla společně se starostou Humdigerem, že si „půjčí“ součástky z motokár ostatních závodníků, aby měla lepší motokáru než Marshall a mohla ho snadno porazit.

  Nejprve ukradli motokáru Ryderovi. Poté další závodnici, kterou nejprve odlákali pomocí sněhových koulí ze sněhuláka. Jak v té zimní krajině bylo hodně sněhu, ty koule se zvětšovaly, když se kutálely z kopce, a než se dostaly k závodnici, nešly už zastavit. Závodnice a ještě jeden člověk s ní si všimli těch velkých sněhových koulí a začali utíkat. Geparda využila té chvíle, a ukradla jí její motokáru. Tlapková patrola naštěstí dostala od těch dvou zprávu, že jsou v ohrožení, a pomohla jim od sněhových koulí.

  Tlapková patrola je vždy ve střehu, © Bontonfilm

  Dalším případem byl závodník, který měl motokáru na solární pohon. Tam stačilo starostovi Humdigeremovi zastínit jeho auto svým létacím strojem, a už přestalo jezdit. Závodník, který vypadal jako vědec, vylezl z auta a začal starostu prosit, aby odletěl pryč. V tu chvíli přijela Geparda, která díky svým otáčkám s motokárou vyvolala písečnou bouři, která ji schovala před tím, aby ji někdo viděl při krádeži. Tu písečnou bouři udělala tak silnou, že vědeckého závodníka honila. Tlapková patrola opět zasáhla včas a zachránila ho před písečnou bouří. Ale už jim bylo divné, že dalšímu závodníkovi zmizelo auto.

  Jinému závodníkovi, který měl na motokáře velká kola, hodila Geparda do obličeje bláto, a s tím jeho autem odjela. Naneštěstí při krádeži shodila jednomu člověku, který zrovna něco opravoval u jeho sila, žebřík. (Silo je stavba, která slouží zemědělcům na uskladnění sypkých potravin.) Zůstal tam viset a ještě mu spadl francouzský klíč, kterým díky třecí síle vzplálo seno, které bylo u toho sila. Tlapková patrola i tentokrát situaci zachránila, ale všimla si několika shodných stop pneumatik, a díky vzoru tlapky, kterou Geparda na kolech měla, zjistila, že za tím vším stojí ti dva záporáci.

  Pes Marshall z Tlapkové patroly, © Bontonfilm

  A aby toho nebylo málo, omylem unesli i Rydera, s předchozím úmyslem sebrat i Marschallovu motokáru. Povede se Marschallovi zvítězit nad Gepardou ve finálním závodě? Dokáže Tlapková patrola zachránit Rydera? Dostanou všichni závodníci své motokáry včas zpět?

  Plusy:
  Líbilo se mi, že poslední část byla více záživnější než ty dvě předchozí. Mělo to pořádnější děj.

  Závodníci z Tlapkovky, © Bontonfilm

  Mínusy:
  Nelíbilo se mi, že film byl rozdělen na tři části. Je to jakoby ten film začal třikrát a také třikrát skončil. Bylo takové zvláštní si na to zvykat. Jinak asi žádné výtky nemám.

  Závěr:
  Celkově doporučuji pro milovníky psů a superhrdinů. Spíše opravdu pro menší děti nebo ty, kteří se na to rádi dívají v podobě seriálu. :-)
  Procentové hodnocení: 65 %

  Trailer:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 30. ledna 2020 v 7:36.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek.