Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu: Trollové a kouzelný les

  vydáno  •  filmy

  Jako ve většině příběhů byli trollové zlá stvoření, která byla ošklivá. Ale tentokrát se ukáže, že ne všichni jsou takoví. Vydejme se společně do světa trollů a poznejme je.
  Film bude mít v kinech premiéru 19. prosince 2019.

  Hlavní hrdinové, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  K filmu:
  Film je vhodný především pro děti a jejich rodiče – tedy celou rodinu. Tento příběh je animovaná pohádka, smíšená s dobrodružstvím, ale také fantasy a komedií. Jedná se vlastně o svět trollů. Žijí podobným způsobem jako my lidé, ale jejich svět skrývá jistá kouzla a zázraky. Ve filmu nechybí dojemné, napínavé i veselé scény.

  Lekce kouzlení, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Děj:
  Nejprve je vše v pořádku. Probíhá sluneční závod (závod, který rozhodne o novém vládci Trollí říše), účastníci probíhají různými překážkami a také se snaží být skrytí před sluncem. Slunce je totiž slabinou všech trollů. Kdo se dostane na plochu, kam dopadají sluneční paprsky – zkamení. Nejprve je v čele Gromm, ale za použití podvádění ho předběhne Grimr, který byl vždy druhý. Druhý ale zůstane i tentokrát, protože Gromm ho za pomocí své chytré hlavy předběhne zas.

  Grimr, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Trymr (syn Gromma) byl na svého otce pyšný, ale zase na něho naléhal, zda by se příště nemohl účastnit slunečního závodu také. Protože Gromm má svého syna rád a nechce, aby se mu něco stalo, tak mu to zakáže a řekne, že si musí počkat, než bude větší.

  Grimr se mezitím ve svém příbytku naštve, protože už tolikrát se měl stát novým králem, ale zase to nevyšlo. Po chvilce přemýšlení vymyslí lest, na kterou Gromm jen tak nezapomene. Pozměnil trasu slunečního závodu směrem do kouzelného lesa, kde se nachází obávaný tvor, který jí trolly. Zavolá si Grommova syna a řekne mu, že jeho otec schválil, aby si vyzkoušel trať slunečního závodu. Po startu Grimr běží za Grommem, aby mu vysvětlil, co se stalo, ale s poloviční pravdou. Gromm najde svého syna v nesnázích, ale zachrání ho. Naneštěstí se však chytí do pasti toho tvora a zkamení.

  Parta, která se vydává za dobrodružstvím, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Grimr se vrátí do vesnice a oznámí všem, co se stalo. Nikdo nevěří, ale tuto teorii nemohou nijak vyvrátit a Grimr se stane králem, přičemž nastane spousta změn. Jim a Jem (to je troll s jedním tělem, ale dvěma hlavami, co se s Trymem kamarádí) s Trymem a její kamarádkou, která umí trochu čarovat, zavolají kouzelnou babičku (která vypadá jako létající koule s pusou:-D), a ta jim řekne, jak zrušit kletbu. Jediný Trym to dokáže, jelikož je vyvolený. Vydají se na pouť čarovným lesem, aby našli ocas, který mají navrátit králi Grommovi. Mají na to ale omezený čas.

  „Kouzelná babička“, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Grimr se ale o jejich dobrodružství dozví a vydá se za nimi, aby je zastavil. U mostu zkázy potkají trojhlavého trolla (tři dámy s jedním tělem), který si chtěl s našimi hrdiny hrát. Aby je uspokojili, tak si s nimi hráli a ony jim poradily zkratku k tomu, co hledají. Po té dlouhé době hraní jim ale moc času nezbylo, tak si musí pospíšit. Když dokonají cíle své poutě, budou muset porazit příšeru, která měla Grommův ocas.

  Příšera, která má Grommův ocas, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Dokáže Trym porazit příšeru a získat ocas zpět? Stihne všechno navrátit do pořádku, a to včas? Porazí ještě ke všemu Grimra? To všechno se dozvíte ve filmu.:-)

  Plusy:
  Plusů to má jistě hodně. Počínaje dobrou grafikou, dabingem, ale také samotný příběh. Moc se mi taky líbilo, že vlastně ten příběh měl takovou předehru, že moderní kluk přijel k dědečkovi, ale vybil se mu mobil, tak mu začal dědeček vyprávět příběh. Na konci to ještě pokračovalo, že byl z toho ten kluk nadšený a měl spousty otázek.

  Královská rodina, © Kevin Munroe a Kristian Kamp

  Mínusy:
  Já myslím, že mínusy to nemělo žádné.

  Závěr:
  Doporučuji tento film, když se nudíte. Zabaví a nejen to.:-)

  Trailer:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 1. ledna 2020 v 7:06.
  –MM– v něm napsal:

  Lacko5: V originále také – „Troll: The Tale of a Tail“ – tam je to slovní hříčka, protože tale (příběh) a tail (ocas) se vyslovují stejně.

  Příspěvek z 30. prosince 2019 v 9:37.
  Lacko5 v něm napsal:

  Hezký článek, 5 tlapek. R^

  Mimochodem, u nás se ten film jmenuje Troll: Příbeh o ocasu. :-D

  Příspěvek z 28. prosince 2019 v 15:50.
  kočička4567 v něm napsal:

  Super 5 tlaspek