Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze filmu: Trollové: Světové turné

  vydáno  •  filmy

  Jistě znáte malé trolly s multifunkčními vlasy a lidskými vlastnostmi již z minulého filmu. Tentokrát se znovu vrátili do kin! Premiéra filmu bude ve čtvrtek 6. 8.

  Poppy a Větvík, © Cinemart

  Něco k filmu

  Film je zejména pro menší děti a jejich rodiče, ale můžou se na něj podívat i starší děti. Takže film vhodný pro celou rodinu. V některých scénách je napínavý, ale také vtipný. Jedná se o animovaný film, žánr fantasy a komedie. >X<-

  Děj

  Královna trollů Poppy ze říše popu jednoho dne zjistí, že ve světe trollů není její rod sám. Začalo to tím, že jednoho dne do jejich říše přiletěl netopýr se vzkazem. Jednalo se o pozvánku na světové turné od královny rocku. Poppy (královna popových trollů) byla šťastná, že potká další trolly, ale její otec ji upozornil na omyl. Vysvětlil jí, že ti trollové jsou jiní než ona. A měl pravdu. Každá skupina podporovala jiný styl hudby. Jedna skupina pop, druhá country, třetí zase rock atd. Bohužel každý troll, který měl rád jeden styl hudby, neměl rád jiný. Toto byla hlavní příčina toho, proč se všichni trollové rozdělili, a také to, před čím ji chtěl otec varovat. Poppy ho ale neposlechla. V noci se vydala na cestu za trolly jiného stylu.

  Bárbra, © Cinemart

  Mezitím se královna rocku připravovala na světové turné. Lépe řečeno, kradla všem ostatním trollům jiného stylu hudby jejich „struny“. Každý národ trollů měl jednu strunu, díky které mohli ti daní trollové hrát jejich hudbu. Jednalo se o náplň jejich života. Při spojení všech strun měl vlastník nástroje ohromnou moc. A to královna rocku chtěla. Pomocí něho by mohla sjednotit celý trollí svět pod jeden národ, a to její. U Poppy to byl také jeden z důvodů, proč letěla do jiné říše, chtěla, aby všechny národy žily spolu v harmonii.

  Když se vrátíme k cestě k jiným trollům a také Poppy… její kamarád Větvík, který také moc nesouhlasil s cestou do říše jiných trollů, nakonec nechtěl Poppy opustit a letěl s ní. Po nějaké době, při cestě balónem, narazili na říši, kde žili trollové vážné hudby. Jenže je přivítalo jedno nepěkné překvapení. Nacházeli se akorát ve zničené říši, kde nikdo nikde nebyl. Teda až na jednu píšťalku, která jim odvyprávěla, co se stalo. Poppy zjistila, že královna rocku chce zničit celý svět trollů. Proto běželi do říše country trollů, aby je na to upozornili.

  Country trollové, © Cinemart

  Když tam dorazili, zjistili, že tam královna rocku ještě nebyla. Ale místo toho uslyšeli country hudbu. Nelíbila se jim, přišla jim smutná. Tak udělali věc, za kterou se dostali do problémů. Zahráli pop hudbu za účelem, aby ukázali, jaká hudba má být. Osud je neminul a skutečně měli problém. Ale naštěstí byl jeden kovbojský troll, který je z problému dostal. To už radši utekli ze země country trollů.

  Kovboj, © Cinemart

  Královna rocku chtěla ale i strunu popu, naštěstí si ji Poppy vzala s sebou. Královna rocku ji nemohla najít, a proto si najala několik lovců hlav a nařídila jim, aby tu strunu a Poppy našli.

  Cestou z country země ale narazili na jednoho z lovců. Skoro je měl, ale naštěstí je statečný kovbojský troll znovu zachránil. Potom zase nějakou chvíli pokračovali v cestě. Když vtom se najednou nad nimi objevila nějaká mimozemská loď. Tentokrát se ale nejednalo o žádné lovce, ale o trolly hip hopu. Původně by byli taky proti nim, ale jeden z kamarádů Poppy byl náhodou syn vůdcovské rodiny hip hop trollů. Dověděli se tam, že ve skutečnosti za rozhádání všech kmenů mohl kmen popu. Poppy to bylo líto. Chtěla být jen dobrá královna.

  Trollové hip hopu, © Cinemart

  Ale v tu chvíli napadli létající loď královna rocku a její rockový trollové. Poppy, jeho kamaráda a kovbojského trolla poslal jejich známý přítel z hip hop trollů bublinou pryč z lodi, aby je ochránil. Bublina se však rozdělila a kovbojský troll se oddělil od Poppy a jejího kamaráda Větvíka. Když dopadli na zem, Větvík a Poppy se pohádali. Rozdělili se, což úplně neměli. Lovci hlav je našli a královna rocku je získala do své moci…

  Ovládne královna rocku nástroj se všemi kouzelnými strunami? Nebo se to celé zvrátí a Poppy nějak zajistí dobrý konec? To už si necháme na samotný film. :-)

  Popoví trollové, © Cinemart

  Plusy

  + Ocenit se jisté dá vtipnost filmu. Já se dost pobavil. :-)
  + Zpracování je také skvělé.

  Mínusy

  - Mínus je tu snad jen jeden. A tím jsou nelogické věci (např. že při útěku z té létající lodě je nikdo neviděl, přitom trollové z rockové říše byli kousek od nich), ale jelikož se jedná o fantasy, tak se to dá počítat jen za malý mínus.

  Celkové zhodnocení filmu: 89 %

  Trailer

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 5. srpna 2020 v 11:15.
  Veryfr v něm napsala:

  Já 1 viděla, ale tento vypadá líp ;-)

  Příspěvek z 3. srpna 2020 v 17:19.
  lékařský v něm napsal:

  Já první díl neviděl, ale tohle bylo dobrý alespoň podle mě. :->

  Příspěvek z 2. srpna 2020 v 16:17.
  Evženka_WarriorCats v něm napsala:

  podle mě byl i 1. díl špatný, takže si nemyslím, že toto bude lepší.