Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze hry Move or Die

  vydáno  •  počítačové hry

  Move or Die (v překladu pohybovat se nebo zemřít) je rychlá a akční 2D skákačka bez omezení věku, kterou si můžete zahrát s partou přátel i jako jedinec. Upoutá hlavně množstvím hracích možností a svou ztřeštěností. Jak jednou zkusíš, nebudeš chtít přestat!

  MOVE or DIE – vítěz, © anydevil

  Hru jsem poprvé hrál u kamaráda a byla to bomba. *O Cílem hry je během 20sekundových kol vždy splnit zadání nejlépe ze všech a tím vyhrát. Aby to nebylo tak jednoduché, celé kolo se nesmíš přestat pohybovat, jinak ti ubývá zdraví a na konci tě čeká jistá smrt v podobě rozprsknutí tvého panáčka.8= Pozor: skok se nebere jako pohyb!

  Hra začíná výběrem, zda chceš hrát online (třeba s nějakým kamarádem na dálku) nebo lokálně (doma). Při výběru lokální hry máš na výběr hrát sám, proti až 3 nepřátelům v podobě počítače, nebo si zahrát na jednom počítači s kamarády (na výběr je možnost hry na klávesnici, ale i na ovladačích k PC, pokud se nechcete mačkat ok).

  O= Tip: Pokud chceš hrát třeba se svým mladším sourozencem, kterému to ještě tak moc nejde, můžete hrát společně proti počítači – stačí vybrat společný tým a vaše úspěchy jsou společné!

  MOVE or DIE – spolupráce, modrý tým

  Potom, co si vybereš, jak dlouho chceš celkově hrát (1 až 30 minut), dostaneš na výběr z velkého množství módů hry. Buď si podle svých preferencí můžeš vybrat, nebo nevybrat nic a hra sama náhodně vybere.

  Zde se dostáváme k jediné mírné nevýhodě této hry. Není česky, takže instrukce, co v daném kole dělat, jsou v angličtině, ale i když moc anglicky neumíš, dá se to celkem rozumně pochopit podle malé ukázky u instrukcí (případně po jedné prohrané hře už budeš vědět, co který mód je).

  MOVE or DIE – módy

  Mé oblíbené módy

  Hat Chase – Ve chvíli, kdy se na mapě objeví čepice, je potřeba k ní běžet a dotykem ji získat. Pak už jen zběsile utíkáš skrz mapu a snažíš se vyhnout všem protihráčům, kteří ti čepici dotykem můžou vzít. Cílem tohoto módu je totiž mít během 20 sekund nejdéle čepici na hlavě.

  MOVE or DIE – Hat Chase ukázka

  Loot Grab – Na mapě se na náhodných místech objevuje poklad, který sbíráš (stačí k němu přiběhnout) a nosíš do truhly své barvy. Kdo na konci kola má nejplnější truhlu, vyhrává. Pozor, poklad z truhly si mezi sebou můžete krást, takže si ji dobře hlídej.

  MOVE or DIE – Loot Grab ukázka

  Color Craze – Kontaktem s políčky, po kterých se pohybuješ, je obarvuješ na svou barvu. Cílem kola je být na konci ten, který má nejvíce políček. Políčka se dají dokola přebarvovat, takže nejen, že zabarvuješ nová na svou barvu, ale také hlídáš, aby ti někdo nepřebarvil ta, která již máš.

  MOVE or DIE – Color Craze ukázka

  Tady se můžeš podívat na ukázku ze hry:

  Díky většímu množství kol se hra stává napínavou až do konce. To že se ti třeba na začátku nedaří a prohráváš, neznamená, že se později nezlepšíš... A v konečném součtu bodů můžeš být i vítěz! Velkou výhodou je i čas hry. Pokud máš hodně učení, ale potřebuješ se na chvíli odreagovat, je to hra právě pro tebe. Díky tomu, že jednotlivá kola trvají jen 20 sekund, si pěkně zahraješ i třeba jen za 10 minut.


  Celkové hodnocení: 80 %. $>

  • Jde hrát u jednoho PC až ve 4 lidech.
  • Kola trvají jen 20 sekund.
  • Je možné hrát na ovladači k PC.
  • Není česky.

  Myslím, že vše podstatné bylo řečeno, takže nic nebrání tomu začít hrát. Hodně štěstí!

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. srpna 2022 v 0:17.
  kukyluky v něm napsal:

  díky za tipok

  Příspěvek ze 7. března 2022 v 11:19.
  arianaW45oficia v něm napsal:

  je to na copmp takze asi si to nezahraju