Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Avengers

  vydáno  •  filmy · komiksy

  Shrneme-li Avengers dvěma slovy, je to doslova spousta superhrdinů. Některé z nich už možná znáte, některé ještě ne. Pokud máte rádi hrdiny a dobrodružství, tento článek bude přesně pro vás.

  Avengers: Age of Ultron, plakát ke stažení, © Falcon

  Avengers jsou superhrdinové, kteří chrání svět. Patří mezi ně několik celosvětově známých postav a já vám o nich něco v krátkosti řeknu (nebo spíše napíšu)...

  Popis postav

  Hulk

  věk: 35 let
  Hulk vznikl díky Robertovi Brucovi Bannerovi. Bruce vymyslel lektvar, díky kterému se dokáže přeměnit na Hulka. Hulk i Bruce jsou hlavní postavy. Hulk je známý tím, že je zuřivý a nebezpečný.

  Capitan America

  věk: 90 let
  Je to hlavní role a je známý tím, že má štít, modrý oblek a velké A na své masce.

  Iron Man

  věk: 35 let
  Opět hlavní role. Pravým jménem se nazývá Tonny Stark. Je to génius, milionář a ředitel S. H. I. E. L. Du. Iron man (Tonny Stark) je známý svým oblekem a schopností létat.

  Thor

  věk: 2000 let
  Thor je synem Odina Borsona. Také hlavní role! Je bohem hromu a vládcem Asgardu. Je známý svým kladivem, které se mu ale v díle Thor: Ragnarok zničí, jelikož se něco zvrtne.

  Loki

  věk: neznámý
  Loki je mrazivý obr, ale zároveň i bůh lží a příběhů.

  Filmy

  První film se jmenoval Iron Man a byl vydán 2. května 2008. Následoval Neuvěřitelný Hulk, který byl vydán 13. června 2008. Později byly vydány i další filmy, mezi kterými je např.: Thor: Ragnarok a Black Panter.

  Plusy, mínusy a mé zhodnocení

  • Líbí se mi, že je natočeno více dílů.
  • Nelíbí se mi, že Avengers není pro menší děti.

  Můj názor

  Mně se na všech dílech líbí hlavně to, že končí dobře. Sice občas děj není úplně zakončen, ale v těch dalších navazujících už je a vše skončí dobře. Takže Avengers můžu doporučit (i když spíše těm starším). Je to vážně super, tak se na to podívejte. Mně osobně se nejvíc líbí díly Thor: Ragnarok a Black Panter, protože podle mého názoru jsou nejvíce pro děti.

  A když mám toho Ragnaroka ráda a je dobrý i pro mladší, tak vám zde převyprávím ukázku z tohoto filmu:

  Krátká ukázka děje z filmu Thor: Ragnarok

  Thor je uvězněn ve vězení, kam ho umístil ohnivý bůh, ale chce jít do Asgardu, aby svou korunu dal do věčného plamene. Zavolá proto své kladivo, rozbije řetězy a chce vzít bohu ohně korunu, jelikož ji chce dát do Asgardské pokladnice. To se mu podaří a jakmile mu ji vezme, jdou po něm monstra. Thor sice nakonec uteče, ale pořád ho honí ohnivý drak, a tak volá, aby mu otevřeli portál do Asgardu.

  Nějakou chvilku se nic nedělo, a tak volal dál a dál, až se brána konečně otevřela. Thor se dostal do Asgardu a pak honem letěl do města, kde viděl, že se hraje nějaké divadlo. Viděl tam svého otce, tak se ho zeptal, co to je. On mu odpověděl, že je to divadlo, co se jmenuje „Tragédie Lokiho z Asgardu“.

  Thorovi se to ale nezdálo, tak si chytře stoupl za otce, chytil jeho krk, hodil kladivo a řekl: „Kladivo, jak víš, se pokaždé vrátí do mé ruky. Tomu, aby se vrátilo, nezabrání ani tvoje hlava.“
  Thorův otec zareagoval: „Co to děláš? Přestaň!“
  Thor odpověděl: „Tak po smrti na viděnou, bratře.“
  Kladivo letělo, bylo blíž a blíž a pak otec zareagoval: „Dobře, jak chceš.“ A najednou se z něj stal Loki, který měl být mrtvý. A co se stalo dál? To se nechte překvapit v samotném filmu.

  Avengers

  V diskuzi pod článkem se můžete rozpovídat o tom, který z filmových dílů Avengers máte nejraději. ;-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 3. června 2022 ve 21:49.
  Eliluzka v něm napsala:

  Jenom oprava, Hulk byl stvořen tím že Bruce dělal nějaké pokusy na magma záření, a protože byl tím zářením dlouho osvícen tak vznikl Hulk. Také Captain America je zajímavý i spoustou jiných věcí třeba tím sérém tím že zamrzl a žil ve druhý světový a Tony Stark je zajímavý taky svím arc reactorem.

  Příspěvek z 9. prosince 2021 v 19:10.
  laurinka654 v něm napsala:

  lékařský: no něco na tom bude ale já to beru jinak ale jinak díky že jste my napsali svoje názory.

  Příspěvek z 6. prosince 2021 v 19:28, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Podvodem by bylo, kdybys přišla na nějakou stránku, kde by se psalo o Avengers a celý ten text o Avengers bys zkopírovala a vložila do svého článku bez uvedení zdroje a označení citace. Pokud si z jedné (či více stránek) zjistíš nějaké informace, nějak to spojíš dohromady a napíšeš o tom něco svými slovy, tak to jako podvod považované nebude a bude to tvá tvorba.