Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Děda, postrach rodiny

  vydáno  •  Filmy

  Co byste dělali, kdyby se k vám domů měl přistěhovat váš děda? A aby toho nebylo málo, tak by se stěhoval přímo do vašeho pokoje! V této bláznivé komedii od 10. září uvidíte, jak se s touto situací vypořádá jeden dvanáctiletý kluk...

  Plakát k filmu Děda, postrach rodiny, © Bontonfilm

  Něco k filmu

  Jedná se o takovou rodinnou komedii, která pobaví děti i dospělé. Je tam opravdu hodně vtipných scének, bláznivých nápadů a různých výmyslů, které né vždycky dopadnou podle představ.

  Peterovi rodiče, © Bontonfilm

  Děj

  Hlavním hrdinou filmu je dvanáctiletý kluk Peter. Žije společně s rodiči a dvěma sestrami v rodinném domku. Jeho babička umřela, a tak jeho maminka jezdí každou chvíli za dědečkem, který bydlí sám, aby ho zkontrolovala a měla jistotu, že je v pořádku. Ovšem časté dlouhé dojíždění ji vyčerpává, a tak se rozhodne, že dědu vezme do domu, kde bydlí ona se svým mužem a dětmi.

  Peterova rodina, © Bontonfilm

  Aby měl děda soukromí, tak pochopitelně potřebuje vlastí pokoj. Jenže volná je jedině půda, kam starší pán nemůže, protože by to pro něj bylo moc komplikované, a tak se na půdu musí přestěhovat Peter. Vůbec se mu to nelíbí, ale nemá na výběr, jeho pokoj se musí uvolnit pro dědu.

  Děda, © Bontonfilm

  Nenechá to však jenom tak být! Nejprve zkusí po dobrém dědovi vzkázat, ať mu jeho pokoj okamžitě vrátí. To nemá žádný účinek, takže mu rovnou vyhlásí válku! Začíná tím, že mu v noci vjede do pokoje s autíčkem na dálkové ovládání, pustí na něm hlasitou hudbu a jezdí s ním po celém pokoji.

  Peter v boji o všechno, © Bontonfilm

  Ovšem věci se stupňují. Dojde třeba k výměně pěny na holení za rychletuhnoucí montážní pěnu (to na obličeji mít fakt nechcete8-D), setkání s hadem v posteli, pochutnání si na sušenkách se zubní pastou a spoustě dalších podobných věcí! Děda si to samozřejmě nenechává líbit a chystá odplaty, proto Peter najde ve svém pokoji třeba rozšroubovanou postel, stůl, židli, zbořený hrad v počítačové hře, na kterém pracuje několik let, a tak podobně.

  Peter a děda, © Bontonfilm

  Po nějaké době se rozhodnou válku mezi sebou ukončit, a sice jedním bojem, jehož vítěz bere vše! Boj však skončí remízou, a proto válka pokračuje... Jak to celé dopadne? Budou spory trvat věčně? Nebo se nakonec spolu usmíří? Nebo jeden z nich vyhraje? To všechno se dozvíte, když se na ten film půjdete podívat!

  Vybíjená, © Bontonfilm

  Plusy

  Moc se mi líbilo, jak byl celý film vtipný. Každou chvilku se v něm objevila nějaká pomsta, která mnohdy byla krutá, ale skoro vždycky hodně zábavná. Také ve filmu zazněla jedna krásná věta, a sice že Válka není žádná hra, to si myslí jen děti a generálové!

  Jejda, hoří!, © Bontonfilm

  Mínusy

  Film kritizovat moc nechci, protože si to podle mě nezaslouží, ale třeba scénka, kdy v jedné chvíli byla popelnice úplně plná, a o chvilku později se v ní ocitl člověk a kolem něj byla spousta volného prostoru, mi přišla trochu nelogická.

  Závěr

  Máte-li rádi komedie, tak se na to určitě běžte podívat! Opravdu se hodně pobavíte. A můžete si u toho i představovat, jak byste se v Peterově situaci chovali vy.
  Celkově bych filmu dala asi 94 %.

  Tady je trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 11. října 2020 v 19:45.
  lékařský v něm napsal:

  Dnes jsem byl na tomhle filmu a musím potvrdit, že je fakt skvělý. :->

  Příspěvek z 8. října 2020 ve 22:07.
  Mateas v něm napsal:

  Uplne me irituje jak prekladaji puvodni nazev filmu za neco uplne jineho..

  Příspěvek z 8. září 2020 v 19:26.
  jolandaj2 v něm napsal:

  Když se bude smět do kina tak určitě půjdu.