Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Divoký Spirit

  vydáno  •  Filmy

  Děti někdy dokáží věci, o které by se nepokoušel ani leckterý dospělý. Ale není náhodou představa o tom, že malá holka zabrání únosu stáda koní, přeci jen trochu moc? Film bude mít v našich kinech premiéru 24. června.

  Lucky nabízí jablko Spiritovi, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Něco k filmu

  Jedná se o dobrodružný animovaný film, který je vhodný pro celou rodinu, nejvíce asi pro malé milovnice koní. V tomto napínavém příběhu nechybí ani několik písniček.

  Děj

  Dívce, která se jmenuje Lucky, zemřela maminka. A to už v době, kdy byla ještě hodně malá. Její tatínek se bál, že by se o ni nedokázal postarat, a tak se jí ujala její teta. Po několika letech se Lucky společně s tetou vydává na prázdniny do Miradera, městečka u Divokého západu, kde se Lucky narodila a kde stále žije její tatínek. Nikoho tam nezná, ale ji tam zná prakticky každý, vyvádí totiž někdy pořádné lumpárny, o čemž její tatínek ví a všem to tam vypráví.

  Cesta do Miradera, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Cestou vlakem si Lucky všimne koní. Divokých koní, kteří se jen tak prohání ve volné přírodě, a to i kolem vlaku. Na nádraží pak slyší, jak několik lidí nemá peníze. Chtějí koně pochytat, uklidnit, aby nebyli tak divocí, a prodat. Lucky se to pochopitelně nelíbí, ale nic s tím nemůže udělat, tedy alespoň zatím. Dostává se do domova svého otce, který je nedaleko ohrady, v níž se lidé snaží zkrotit jednoho z divokých koní – Spirita. Lucky se s ním snaží skamarádit, nosí mu jablka a snaží se na něm i jezdit, což jí ale z počátku vůbec nejde.

  Divocí koně v čele se Spiritem, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Její táta se o ni dost bojí. Když se dozví, že chodí za koněm, zakáže jí se ke koním i jen přibližovat. Má strach, aby se jí něco nestalo. To by ale nebyla Lucky, aby zákaz jen tak uposlechla… Klidně i v noci se tajně vydává hledat své koňské kamarády. Neví však, že ji u toho sledují ti padouši, kteří chtějí koně pochytat. Jejich plán je jasný – chytit všechny koně, dostat je do vlaku, odvézt na pobřeží a odtamtud dál lodí, kde by je už nikdo nemohl zastavit.

  Lucky u divokých koní, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Cesta vlakem je však daleká, v krajině s horami se ani nedá jet přímo… Nebo minimálně vlakem ne. Zvládl by to kůň kratší cestou, která vede třeba přes Krucihoru nebo zubatý hřeben, kde stačí malý krůček vedle a všechno může být úplně jinak? A dokáže Lucky společně se svými kamarádkami a čtyřnohými přáteli zachránit i zbytek stáda? To všechno se dozvíte v samotném filmu!

  Lucky a její kamarádky, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Plusy

  Líbil se mi především příběh, který byl napínavý, ale zároveň celkem jednoduchý, takže se v něm neztratí ani menší děti. Občas se v něm objevil i nějaký vtipný záběr. Krom toho byly pěkně naanimované záběry krajiny a film byl hezky doplněný písničkami.

  Kůň se natahuje pro jablko, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Mínusy

  Bylo tam pár nelogických věcí, třeba po příjezdu vlakem neměly teta s Lucky vůbec žádná zavazadla, ale jakmile byly v domě, měly najednou kufrů několik. Nebo když teta běžela za Lucky, tak to brala přes ohradu s krávami, úplně bylo slyšet, jak to tam šplouchalo, mnohdy ty krávy i podlézala, ale pak byla docela čistá, vůbec ne od bláta.

  Závěr

  Řekla bych, že se film bude líbit především dětem, hlavně těm, které mají rády zvířata (speciálně tedy koně) a také pěkné dobrodružství. Celkově bych mu dala tak 80 %.

  Tady se můžete podívat na trailer:

  Tento film není prvním, v němž se objevuje divoký mustang Spirit. Jeden takový film vznikl již v roce 2002. Jmenoval se Spirit – divoký hřebec. Určitě ale není nutné ho znát, abyste pochopili tento příběh, jedná se spíš o takové volné pokračování, další dobrodružství Spirita, tentokrát s člověčí parťačkou.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 22. června ve 21:29.
  Vysa318 v něm napsala:

  Ocásek krásný článek schvaluje :-)

  Příspěvek z 22. června ve 20:59.
  Anež v něm napsala:

  super článek, děkuji za tip, 5 tlapek

  Příspěvek z 22. června ve 13:57.
  Anežka9 v něm napsala:

  Děkuji za tip do kina si na to určitě zajdeme