Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Divoký Spirit

  vydáno  •  filmy

  Děti někdy dokáží věci, o které by se nepokoušel ani leckterý dospělý. Ale není náhodou představa o tom, že malá holka zabrání únosu stáda koní, přeci jen trochu moc? Film bude mít v našich kinech premiéru 24. června.

  Lucky nabízí jablko Spiritovi, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Něco k filmu

  Jedná se o dobrodružný animovaný film, který je vhodný pro celou rodinu, nejvíce asi pro malé milovnice koní. V tomto napínavém příběhu nechybí ani několik písniček.

  Děj

  Dívce, která se jmenuje Lucky, zemřela maminka. A to už v době, kdy byla ještě hodně malá. Její tatínek se bál, že by se o ni nedokázal postarat, a tak se jí ujala její teta. Po několika letech se Lucky společně s tetou vydává na prázdniny do Miradera, městečka u Divokého západu, kde se Lucky narodila a kde stále žije její tatínek. Nikoho tam nezná, ale ji tam zná prakticky každý, vyvádí totiž někdy pořádné lumpárny, o čemž její tatínek ví a všem to tam vypráví.

  Cesta do Miradera, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Cestou vlakem si Lucky všimne koní. Divokých koní, kteří se jen tak prohání ve volné přírodě, a to i kolem vlaku. Na nádraží pak slyší, jak několik lidí nemá peníze. Chtějí koně pochytat, uklidnit, aby nebyli tak divocí, a prodat. Lucky se to pochopitelně nelíbí, ale nic s tím nemůže udělat, tedy alespoň zatím. Dostává se do domova svého otce, který je nedaleko ohrady, v níž se lidé snaží zkrotit jednoho z divokých koní – Spirita. Lucky se s ním snaží skamarádit, nosí mu jablka a snaží se na něm i jezdit, což jí ale z počátku vůbec nejde.

  Divocí koně v čele se Spiritem, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Její táta se o ni dost bojí. Když se dozví, že chodí za koněm, zakáže jí se ke koním i jen přibližovat. Má strach, aby se jí něco nestalo. To by ale nebyla Lucky, aby zákaz jen tak uposlechla… Klidně i v noci se tajně vydává hledat své koňské kamarády. Neví však, že ji u toho sledují ti padouši, kteří chtějí koně pochytat. Jejich plán je jasný – chytit všechny koně, dostat je do vlaku, odvézt na pobřeží a odtamtud dál lodí, kde by je už nikdo nemohl zastavit.

  Lucky u divokých koní, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Cesta vlakem je však daleká, v krajině s horami se ani nedá jet přímo… Nebo minimálně vlakem ne. Zvládl by to kůň kratší cestou, která vede třeba přes Krucihoru nebo zubatý hřeben, kde stačí malý krůček vedle a všechno může být úplně jinak? A dokáže Lucky společně se svými kamarádkami a čtyřnohými přáteli zachránit i zbytek stáda? To všechno se dozvíte v samotném filmu!

  Lucky a její kamarádky, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Plusy

  Líbil se mi především příběh, který byl napínavý, ale zároveň celkem jednoduchý, takže se v něm neztratí ani menší děti. Občas se v něm objevil i nějaký vtipný záběr. Krom toho byly pěkně naanimované záběry krajiny a film byl hezky doplněný písničkami.

  Kůň se natahuje pro jablko, © Elaine Bogan a Ennio Torresan

  Mínusy

  Bylo tam pár nelogických věcí, třeba po příjezdu vlakem neměly teta s Lucky vůbec žádná zavazadla, ale jakmile byly v domě, měly najednou kufrů několik. Nebo když teta běžela za Lucky, tak to brala přes ohradu s krávami, úplně bylo slyšet, jak to tam šplouchalo, mnohdy ty krávy i podlézala, ale pak byla docela čistá, vůbec ne od bláta.

  Závěr

  Řekla bych, že se film bude líbit především dětem, hlavně těm, které mají rády zvířata (speciálně tedy koně) a také pěkné dobrodružství. Celkově bych mu dala tak 80 %.

  Tady se můžete podívat na trailer:

  Tento film není prvním, v němž se objevuje divoký mustang Spirit. Jeden takový film vznikl již v roce 2002. Jmenoval se Spirit – divoký hřebec. Určitě ale není nutné ho znát, abyste pochopili tento příběh, jedná se spíš o takové volné pokračování, další dobrodružství Spirita, tentokrát s člověčí parťačkou.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  laurinka654 v něm napsala:

  nelíbí se mi to proto že tu pohádku prostě nemám ráda protože když se ta pohádka pustila v televizi umřelo mi morče a proč to teda čtu protože sem mislela že to už bude dobrá ale nebilo pochop

  majdula2000 v něm napsala:

  Není náhodou to, že se ti to nelíbí, kvůli tomu, že jsem to psala já a dovolila jsem si mít nějaké připomínky k tvému článku?;-)

  Pokud se ti to opravdu nelíbí, tak by bylo fajn napsat důvod, aby to bylo objektivní. Když ti paní učitelka dá ve škole pětku, tak ti taky řekne, za co ti ji dala...:-)

  Příspěvek z 29. září 2021 v 19:50.
  laurinka654 v něm napsala:

  NELÍBILO