Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Dolittle

  vydáno  •  filmy

  Dobrodružný film, který vás vezme na nebezpečnou plavbu. Cíl je jasný – najít zázračný lék a zachránit královnu. Ovšem není to úplně snadné, když nevíte, kde hledat, a k tomu vás honí zlí padouši...
  Film má v našich kinech premiéru dneska, tedy 16. ledna 2020.

  Stabins se zvířátky, © Stephen Gaghan

  Něco k filmu

  Dolittle je dobrodružný film, který je vhodný pro celou rodinu, akorát ne pro úplně malé děti, spíš až tak od osmi let. Jedná se o zvláštní svět, mimo lidi je v něm hlavně spousta zvířat, která jsou chytřejší než mnozí lidé, a někteří lidé jim dokáží rozumět. Místy je dost napínavý, ale rozhodně se u něj také pobavíte.

  Dolittle a Stabins, © Stephen Gaghan

  Děj

  Hlavním hrdinou filmu je doktor Dolittle. Za vyléčení královny dostal veliký dům, obklopený obrovskou zahradou. Žil tam společně se svou manželkou Lilly, kterou strašně moc miloval. Celý dům i s rozlehlou zahradou skýtal otevřený svět pro všelijaká zvířátka. Ta léčil, ale spousta z nich u něj pak i zůstala. Jeho manželka se jednou vydala na cestu na tajemný ostrov, kde by měl být rajský strom, jehož plody umí léčit. Jenže při plavbě její loď ztroskotala a ona zemřela. Dolittle byl z její smrti moc špatný. Zavřel brány do svého světa a začal žít úplně jiný život. Bez lidí, jen se svými zvířecími kamarády.

  Dolittle a Polly, © Stephen Gaghan

  Jednoho dne takový zvláštní kluk, který se jmenoval Stabins, omylem postřelil malou veverku. Byl z rodiny lovců, učili ho střílet, ale on cítil takové pouto ke zvířatům, tak schválně střílel mimo. Jenže ten den místo kachny omylem střelil do veverky. Hned se ji snažil zachránit. Všimla si ho Polly, taková barevná papouščí slečna od doktora Dolittla. Věděla, že doktor by mohl veverku vyléčit, a proto Stabinsovi ukázala tajnou cestu do jejich uzavřeného světa. Brána totiž byla zavřená, ale kousek od ní byl takový malý zarostlý tunel, kterým se dalo dovnitř dostat.

  Stabins s Polly, © Stephen Gaghan

  Stabins se tedy ocitl v zahradě, hned tam uviděl slony, žirafy, medvědy a všemožné druhy zvířat. Jenže se tam chytil do jedné pasti. Po nějaké době se pod ním objevila holka, lady z královského paláce. Vydala se za doktorem Dolittlem, protože potřebovala, aby s ní jel vyléčit královnou, která byla hodně nemocná. Pomohla Stabinsovi dostat se z pasti a společně se vydali dovnitř. Dolittle nejdřív vůbec nevěděl, jak se má chovat, lidí se bál, protože hrozně dlouho žádné neviděl. Lady tvrdil, že do paláce rozhodně nejede, protože lidi už neléčí. Ovšem veverku zemřít nenechal, na sále z ní vytáhl kulku, čímž jí zachránil život.

  Stabins a lady, © Stephen Gaghan

  Také se nakonec přeci jen rozhodl, že se za královnou vydá. Bylo to hlavně kvůli tomu, že kdyby královna zemřela, tak by přišel o své „království“, protože nový panovník by mu ho vzal. Nejel kočárem s lady, ale uháněl si to za ním na svém pštrosovi. :-D Do truhly za kočár se schoval i Stabins, protože chtěl jet taky a doktorovi pomoct. Dolittle vzal s sebou i několik svých zvířat, třeba ledního medvěda, strašilku, papouška, gorilu, nějaké myši, psa a tak podobně. Dostali se až do paláce a rovnou šli ke královně. Dolittle měl zvláštní schopnost, rozuměl řeči zvířat.

  U královny, © Stephen Gaghan

  Stabins a pejsek, © Stephen Gaghan

  Jeho pejsek očuchal královnou a pak řekl Dolittlovi, že se mu něco nezdá. Zjistil, že královně bylo špatně po té, co vypila nějaký čaj. Ten čaj byl z jedné byliny, kterou v knížce poznal. Dolittle řekl, že královnu může zachránit jen jedna věc. Plod z rajského stromu. Jenže o tom plodu nikdo neví, ani o tom stromě, na kterém ten plod roste. A co je nejhorší, ten strom roste na ostrově, o kterém také nikdo neví. Věděla o něm akorát jeho manželka Lilly. Při plavbě na onen ostrov si psala deník, ve kterém popisovala celou cestu. Ten deník byl jedinou věcí, kterou se podařilo najít v její lodi. Střeží ho jako poklad v království Monte Verde.

  Psík určuje, co to bylo za bylinu, © Stephen Gaghan

  Na lodi, © Stephen Gaghan

  Existuje tedy pouze jediná šance na záchranu královny, a sice vydat se do Monte Verde, získat tam ten deník, zjistit něco o tom ostrově, vydat se na něj, získat lék a dostat ho ke královně. Jenže není moc času, pokud královna nedostane lék včas, tak zemře. Lady je na kralování ještě příliš malá, takže by se králem stal takový jeden zlořád. K tomu všemu ještě další zlořád dělá Dolittlovi samé naschvály a celou plavbu mu komplikuje… Podaří se doktorovi společně se Stabinsem a zvířátky zvítězit a královnu zachránit? To už se dozvíte ve filmu…

  Zlořád ukradl deník , © Stephen Gaghan

  Doktor Dolittle, © Stephen Gaghan

  Plusy

  Líbilo se mi hlavně to, že film nebyl jenom o lidech, ale také o zvířatech. Mohla pomáhat léčit nemocná zvířátka, některá hlídala nemocnou královnu, když byli Dolittle a Stabins pryč, jiná jela s nimi a pomáhala jim na cestě. Když potřebovali plout rychleji, tak zapřáhli velrybu, která je táhla, …

  Stabins a zvířátka, © Stephen Gaghan

  Mínusy

  No, občas to tam bylo trošku možná až moc drastické, někdy i s úmyslem zabít… Také se mi tam úplně nelíbilo, jak byl úvod do příběhu kreslený, a pak se to najednou přesunulo normálně do hrané podoby.

  Dolittle s gorilou, © Stephen Gaghan

  Závěr

  Trochu jsem se toho nejprve bála, ale myslím, že nakonec to můžu jenom doporučit. Film vás určitě pobaví a zažijete v něm pěkné dobrodružství.

  Stabins s gorilou a ledním medvědem, © Stephen Gaghan

  Trailer k filmu

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 25. března 2021 v 15:15.
  X_NeL-a_X825_D v něm napsala:

  Hned se na ten film jdu podívat :) Robert Downey Jr. je můj oblíbený herec (hlavně kvůli roli IronMana a Sherlocka Holmese):-)

  Příspěvek z 20. ledna 2021 v 16:55.
  –MM– v něm napsal:

  Mně ten film přišel poměrně dost nepovedený. Špatné tempo, divná rozhodování hlavních postav, zmatená zápletka… asi jsem náročné publikum.

  Ale kupodivu se Dolittle stal jedním z nejvýdělečnějších filmů roku 2020. Měl v boji o přední příčky vlivného spojence. :-[):-D

  Příspěvek z 20. ledna 2021 v 11:56.
  Máša09 v něm napsal:

  tento film se mi strašně líbil
  zasmála jsem se u něj:-)