Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Recenze k filmu Ježek Sonic

  vydáno  •  Filmy

  Jistě už mnozí z vás slyšeli o takovém modrém stvoření, které se jmenuje Sonic. Tato legendární a superrychlá bytost už se ale z počítačových her dostává i na plátno! Zvláštní schopnosti sice mohou být fajn, ale téměř vždycky se najde někdo, kdo by je chtěl získat jen pro sebe...
  Film bude mít v našich kinech premiéru zítra – ve čtvrtek 20. února 2020.

  Sonic, © Jeff Fowler

  Něco k filmu
  Ježek Sonic je akční film, který pojednává o útěku Sonica před příšerným Robotnikem. Je vhodný pro celou rodinu, akorát ne pro úplně malinké děti. Nudit se u něj rozhodně nebudete, protože se v něm vlastně pořád něco děje a každou chvilku vás překvapí nějaký trik, ať už od Sonica, nebo od doktora Robotnika.

  Tom se svou partnerkou, Sonic a drony, © Jeff Fowler

  Děj
  Příběh začíná v době, kdy je Sonic ještě malinký ježeček. Stará se o něj sova, která se ho snaží chránit. Ví, že má nadpřirozenou schopnost – dovede se pohybovat tak rychle, že ho běžný člověk ani nespatří. Tedy, alespoň si to myslí. Jenže to tak bohužel není, někteří lidé o něm vědí a snaží se ho chytit, aby zjistili, v čem tato jeho superschopnost spočívá. Jeho ochránkyně to ví, a rozhodne se mu pomoct. Dá mu sáček s kouzelnými kroužky (ti z vás, kteří už někdy hráli hru se Sonicem, určitě vědí, o jaké kroužky jde, Sonic je ve hrách sbírá, za což dostává body). Ty kroužky slouží k tomu, aby mohl cestovat klidně i mezi různými planetami. Stačí si přát nějaké místo, hodit kroužek do vzduchu a rázem se z něho stane brána do vysněného světa. Sova takto Sonica posílá na planetu, která je až na druhé straně vesmíru.

  Sonic, © Jeff Fowler

  Následující děj probíhá o 10 let později.

  Doktor Robotnik, © Jeff Fowler

  Sonic, který už je velký, se ocitá v městečku Greenhills, které se nachází v severovýchodní Americe. Na jedné silnici tam stojí šerif Tom se svým vozem a chtěl by měřit rychlost aut, která tam projíždí. Jenže tam vůbec nic nejezdí. Objeví se tam Sonic, svojí superrychlostí proběhne kolem šerifa, který ho ani nepostřehne, protože Sonic je skutečně hrozně rychlý a ne příliš velký. Ovšem měřicí přístroj je bystřejší a zobrazí Tomovi neskutečnou rychlost. Vykuleně na to kouká a Sonic ho přitom tajně sleduje. Po chvilce proběhne znovu, ale tentokrát ještě rychleji. Šerif nechápe. Při venkovním průzkumu nalezneme modrou bodlinku, která patří Sonicovi, je ale povolán k případu, a tak odjíždí pryč.

  Tom měří rychlost a Sonic ho tajně sleduje, © Jeff Fowler

  Sonicovi je smutno. Je sice fajn mít takové schopnosti, ale když o něm nikdo neví, tak je pořád sám a bez kamarádů, což se mu nelíbí. Jednou tajně sleduje baseballový zápas a po jeho skončení si to chce také zkusit. Má jednu výhodu – je tak rychlý, že si může nadhazovat míčky a zároveň je i stíhat odpalovat. (Stejný způsobem může i třeba hrát ping-pong.) Na baseballovém hřišti pak začne běhat. Běhá strašně rychle a docela i dlouho. Začíná jiskřit a dojde to až do fáze, ve které způsobí „Modrej megavýbuch“. Na celém severovýchodě Ameriky přestane jít elektřina.

  Superrychlý Sonic, © Jeff Fowler

  Všichni se tomu snaží přijít na kloub, ale nikdo pro to nemá logické vysvětlení. Povolávají proto na pomoc doktora Robotnika. To je člověk, který má několik doktorátů, všechno umí a je prostě nejlepší… Tedy, alespoň si to o sobě myslí. Tuší, že nějaké stvoření jako Sonic existuje, ale nedaří se mu ho najít, přitom se o to hodně snaží, protože by ho chtěl rozpitvat, aby zjistil, v čem tkví jeho superrychlost. Ovšem pak přichází se svými drony, které mají prohledat terén a Sonica najít. Jenže okruh 16 kilometrů… to je pro někoho, kdo je rychlý jako Sonic, přeběhnuté hned! Najdou však jeho stopu. Pak ho pronásledují až k domu šerifa Toma, jenž dříve měřil Sonicovu rychlost na silnici. Sonic se tam schovává v garáži a chystá se za pomoci kroužku zmizet. Nešťastnou náhodou tam ale cosi shodí, což způsobí rámus a přivolá šerifa. Ten si myslí, že to jsou mývalové, kteří je tam občas obtěžují, a proto s pistolí vyráží dolů.

  Robotnik plácá, jak je nejlepší a všichni ostatní jsou nic, © Jeff Fowler

  Tam skutečně najde Sonica, lekne se ho (kdo by se taky neleknul, kdyby v garáži našel modrého ježka) a střelí ho do nohy. Sonic na jeho tričku vidí San Francisco, tak chce, aby ho kroužek zavedl tam. Spadne mu tam váček s kroužky, on sám se tam ale zraněný nedostane. Tomovi je ho líto, a tak ho bere k sobě domů. Rozhodne se, že mu pomůže, a před Robotnikem ho bude chránit. Sonic potřebuje své kroužky, takže pro ně musí do San Franciska, má štěstí, že se tam zrovna Tom uchází o práci, takže tam spolu vyrážejí. Celou cestu jim je ale samozřejmě v patách v patách Robotnik, který se snaží Sonica dostat. Původně vpadl i do domu Toma, když se tam Sonic schovával, ale nedostal ho, protože ho šerif nachytal a dal mu pořádnou ránu, takže získal čas na to, aby spolu se Sonicem utekl. Díky tomu se také dostal do hledáčku policie a mluví se o něm i ve zprávách a tak podobně.

  Šerif Tom, © Jeff Fowler

  Všechno tohle Tomovi se Sonicem cestu do San Francisca komplikuje. Ovšem Sonicovy schopnosti taky nejsou úplně k zahození. Podaří se Sonicovi společně se šerifem utéct před tím hrozným doktorem? A získá Sonic zpátky také své kroužky? To všechno už se dozvíte v samotném filmu.

  Sonic s Tomem, © Jeff Fowler

  Plusy
  Moc se mi líbilo, jak byl celý film akční. Děj byl sice poměrně jednoduchý, ale rozhodně ne nudný. Chvílemi to bylo i napínavé a ani se moc nedalo odhadovat, co bude následovat. Jako malá jsem měla moc ráda jednu skákačku, ve které byl právě Sonic hlavní postavou a musel sbírat ty kroužky, které se objevují i ve filmu, takže bylo fajn si to po tolika letech zase připomenout.

  Sonic a kroužek, © Jeff Fowler

  Mínusy
  Musím určitě zmínit to, že ne úplně celý film dával pořádnou logiku. Když třeba šerifa Toma hledali, všude se o něm mluvilo, i v televizi. On si po tom, co byl ve zprávách, v pohodě přišel do mrakodrapu, ukázal, že je šerif, a říkal, že je na střeše nějaký sebevrah, který chce skočit. Potřeboval proto klíče ke dveřím na střechu. Vzhledem k tomu, kolik se o něm mluvilo, by ho tam rozhodně někdo musel poznat. Krom toho kdyby byl na střeše opravdu někdo, kdo by chtěl skočit, tak by o tom musel vědět i někdo další.

  V mrakodrapu, © Jeff Fowler

  Také byla taková zvláštnost, že původní trailer k tomuto filmu byl s takovým ošklivým Sonicem, jenže se to nikomu nelíbilo, protože ten Sonic byl fakt nehezký, ale nakonec se to předělalo a nový trailer už vypadá o mnoho lépe.

  Sonic, © Jeff Fowler

  Závěr
  Pokud máte rádi Sonica, tak myslím, že by se vám to mohlo líbit. Ten film není špatný, ale rozhodně by se dal trochu vylepšit. Dala bych mu možná tak 60 %.

  Robotnik ve svém přístroji, © Jeff Fowler

  Tady je původní trailer (s ošklivým Sonicem):

  A tady už je nový:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 21. ledna v 11:37.
  Máša09 v něm napsal:

  je to úžsný film

  sonicNfnf v něm napsala:

  Sonic je moje přezdívka;-D

  Příspěvek z 24. února 2020 v 0:29.
  amandamesa v něm napsala:

  u nas byl v kinech 22 jenze jsem musela jit do práce. hry ze sonicem hraju do dnes. a mam s nim sluchatka a ksiltovku :)